Ana sayfa Seyahat Rehberi Akıllı Telefonunuzda Bulunması Gereken 5 Aplikasyon

Akıllı Telefonunuzda Bulunması Gereken 5 Aplikasyon

3686
6

Akıllı telefonlar hayatımızın her anında yanımızda. Her türlü sorunu çözmek, adres bulmak, internette sörf yapmak ya da sosyal medya hesaplarımıza göz gezdirmek için akıllı telefonlarımızı kullanıyoruz.

Sık sık seyahat eden ve özellikle yurt dışı yolculuğu yapanlar için akıllı telefonlar hayati önem taşıyor. Akıllı telefonlara yükleyeceğimiz birkaç aplikasyon ile en sıkıntılı anlarda çıkış yolu bulabiliyoruz.

mobil-aplikasyonlar

Akıllı Telefonlarda Olması Gereken 5 Aplikasyon

1. TripIt

Seyahat sırasında kafa karışıklığını ortadan kaldıran TripIt, e-posta hesabıyla eşgüdümlü olarak çalışıyor. Tüm planları basit ve pratik hale getirmeye yardımcı olan uygulama, bu planları çevrimiçi paylaşım seçeneği ile arkadaşlarınıza ulaştırmanıza da yardımcı oluyor. Rezervasyon detayları ve ulaşım biletlerini e-posta baülantısı sayesinde otomatik olarak önünüze koyan uygulama oldukça işlevsel.

2. Turna

Kuşlar gibi bedava uçun, istediğiniz yere konun mottosuyla avantajlı uçak bileti seçenekleriyle dünyanın birçok noktasına çok uygun fiyatlarla uçak bileti satan Turna.com‘un cep telefonu uygulaması seyahat severlerin hayatını kolaylaştırıyor. Şimdilik yalnızca Android işletim sisteminde bulunan Turna uçak bileti uygulaması ile istediğiniz an istediğiniz destinasyona uçak bileti satın alabilir, kazandığınız puanları yeni biletler için kullanabilirsiniz.

3. Airbnb

Airbn, dünyanın dört bir yanında sisteme dahil olan kişilerin kiraladığı apartman dairesi ya da odaları görebildiğiniz, yaygın kullanılan bir platform. Otel odasına yüksek fiyat vermek yerine ev ortamında uygun fiyata konaklamak isteyenler 200 ülke ve 34 binden fazla şehirdeki konaklama seçeneklerine göz atabiliyor.

4. Google Translate

Yurt dışı seyahatlerde en çok sorun yaratan konulardan biri yabancı dil. Dünya diline dönüşen İngilizce bazı ülkelerde anlaşma dili olarak kullanılsa da İngilizce konuşulmayan coğrafyalarda anlaşmak sıkıntılı olabiliyor. Sesli ya da yazılı çeviri yapan, yazılı çeviriyi seslendirebilen Google Translate ile bilinmeyenler bilinene dönüşüyor.

seyahat-aplikasyonlari

5. XE Currency

XE Currency, dünyadaki para birimleri arasında hesap yapmayı sağlayan bir uygulama. Yurt dışı seyahatlerde zaman zaman kabusa dönüşen fiyat hesaplama durumu bu uygulama ile birkaç saniyelik basit bir harekete indirgeniyor. Aynı anda 10 farklı para birimini takip edebileceğiniz, çapraz kurlara göz atabileceğiniz uygulama internet bağlantısına gerek kalmadan da kullanılabiliyor.

Sık sık seyahat edenler için akıllı telefonlara yüklenecek birkaç aplikasyon, yolculuk boyunca akla gelmeyecek tüm sorunları en baştan çözüyor.

6 YORUMLAR

  1. Benden de bir öneri gelsin. Çevrimdışı çalışan harita uygulaması maps.me sıkça kullandığım ve çok memnun olduğum bir uygulama.

  2. Roadtrippers da, plansız ve ani gelişen yolculuklarda anlık ulaşabileceğiniz yerleri bulmak için oldukça iyi bir uygulama. Yine Hotel Tonight da herhangi bir aksilikte son anda ortadan kaldığınızda çok başarılı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here