Antalya’da Görülmesi Gereken 5 Kış Rotası

4092
2

Türkiye‘nin turizm başkenti Antalya, birbirinden güzel kumsalları, doğa harikası şelaleleri, insanlık tarihine yön veren antik kentleri, hareketli gece hayatı, yemyeşil ormanları, masmavi denizi ve lüks otelleriyle ile ülkemizin en çok ziyaretçi ağırlayan merkezlerinden biri.

Özellikle yaz aylarında turist akınına uğrayan şehir, yılın dört mevsimi ziyaretçilerine farklı deneyimler sunuyor. Yaz sıcağından bunalan, kalabalık bir ortamda tatil yapmak istemeyen, Antalya’dan da vazgeçemeyenler için Antalya’da görülmesi gereken 5 kış rotası yol gösteriyor.

Kış Mevsiminde Antalya’da Görülmesi Gereken 5 Yer

1. Saklıkent Kayak Merkezi

saklikent-antalya

Bakırlı Dağı’nın yamaçlarında bulunan Saklıkent Kayak Merkezi, 2,550 metre yükselikte. Saatte 240-340 kişi kapasiteli teleski hizmeti verilen kayak merkezindeki pistlerin zorluk derecesi orta ve kolay kategorisinde. Şehir merkezine 1 saat uzaklıktaki kayak merkezi, doğa ile iç içe bir güzellikte. Günübirlik turlarla da gidilen Saklıkent, Antalya’da kış mevsiminde gidilmesi gereken en güzel rotalardan.

2. Antalya Akvaryum

akvaryum-antalya

Dünyanın en büyük akvaryumları arasında bulunan Antalya Akvaryum, 3 metre genişlik ve 131 mere uzunluğa sahip. 40 tematik akvaryumun bulunduğu merkez, dünyanın en büyük tünel akvaryumu özelliğini taşıyor. Farklı mevsimsel özelliklerin bire bir yaşatıldığı akvaryum, özellikle havaların serinlemesiyle kapalı mekanlarda gezmek isteyenler için uygun bir ortam sağlıyor.

3. Olympos Teleferik

olimpos-teleferik

Olimpos Beydağları Milli Parkı’nda yer alan Olympos Teleferik, denizle karı birleştiren bir noktada. Denizden gökyüzüne mottosunu taşıyan tesis, keskin dik kayalık yamaçlar, yemyeşil çam ormanları ve eşsiz turkuaz deniz manzarasının tam ortasında konumlanıyor. Kış aylarında kar yağışı alan teleferik zirvesi nefes kesici bir heyecan yaşatıyor.

4. Kaleiçi

kaleici-antalya

Antalya’da şehir atmosferinin en iyi hissedildiği noktalardan Kaleiçi, deniz ve kara surları tarafından kuşatılan tarihi bir bölge. Daracık sokaklar, tarihi evler ve butik oteller, restoran ve kafelerin yan yana sıralandığı Kaleiçi bölgesi kış aylarında ayrı bir huzur hissi yaşatıyor ziyaretçilerine.

5. Finike

finike-antalya

Antalya’nın narenciye üretimiyle öne çıkan ilçesi Finike, aynı zamanda şehrin batıya ve Ege kıyılarına açılan kapılarından biri. Demre ve Kaş’la komşu olan Finike, tarihi ve arkeolojik kentlerinin yanında kaliteli narenciye üretimi ile marka. Türkiye’nin en büyük portakal festivalinin gerçekleştirildiği Finike’ye kış aylarında gelip, leziz meyvelerin tadına bakmadan dönmemek gerekiyor.

Antalya uçak bileti seçeneklerine göz atarak Türkiye’nin farklı şehirlerinden direkt ya da aktarmalı uçuşlarla kente ulaşmak mümkün. Kış döneminde Antalya bilet fiyatları düşüş gösteriyor. Bu seyahat etmeyi seven ve ucuz uçak bileti bulduğunda bir yerlere gidebilenler için büyük avantaj.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here