Ana sayfa Lüks Tatil Orta Doğu Arabella Azur Resort, Hurgada

Arabella Azur Resort, Hurgada

3344
0

Arabella Azur Resort, Mısır’ın Hurgada şehrinde yer alıyor. Mısır’ın Kızıldeniz kıyısındaki Hurgada için Türkiye’nin Antalya’sı denebilir. Bu 4 yıldızlı otel bir lagün üzerine 299 odadan oluşuyor. Arabella Azur Resort, Hurghada Havalimanına 7 km, şehir merkezine ise 3 km uzaklıkta Kızıldeniz kıyısında yer alıyor.

Nubiya tarzı mimariye sahip, beyaz badanalı 2 katlı binalara sahip otelin odalarının önünde bir de teras yer alıyor. Nubiya, Mısır’ın güneyinde, Nil Nehri boyunca kuzey Sudan’a uzanan bir bölgeydi ve eski zamanlarda bağımsız bir krallıktı.

Arabella-Azur

Her şey dahil sistemiyle hizmet veren Arabella Azur,  kendisine ait plaja sahip. Su sporları, şnorkelle dalma ve yüzmek için ideal bir koya sahip. Mercan resifleri arasında, rengarenk balıkların arasında yüzmek mümkün. Biraz taşlı bir kıyısı olan otel, çocukların kumlarla oynaması için pek elverişli sayılmaz.

Arabella Azur Resort, Hurghada, Egypt
Arabella Azur Resort, Hurghada, Egypt

Otele yemekleri tatmin edici çeşitlilik ve lezzette. Anadolu’nun yemek kültürüne vâkıf birinin şaşıracağı bir menü görmesi biraz güç tabi. Türkiye’nin Güney ve Doğu lezzetleriyle benzerlik gösteriyor.

Boking.com‘daki Arabella Azur Resort sayfasına göz atın, fiyatları öğrenin.

Hurgada’da sezon Aralık, Ocak ve Şubat ayları haricinde tüm yıl açık sayılır. Buraya Şubat ortasında seyahat etmek bile gözünüzü korkutmasın.Mart sonuna doğru bulunduğum Hurgada’da gündüz sıcaklık 27 dereceyi buluyordu. Deniz sıcaklığı ise 22 derece civarında. Rüzgarsız günlerde bu aylarda bil deniz keyfi yapmak mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here