Ana sayfa Lüks Tatil Avrupa Balkanlarda Gidilebilecek 5 Vizesiz Kayak Merkezi 

Balkanlarda Gidilebilecek 5 Vizesiz Kayak Merkezi 

5621
0

Yurtdışında kayak tatili yapmak sanıldığı kadar yüksek bütçeler gerektirmiyor. İyi bir planlama ve doğru adreslerin seçimi ile hem ekonomik hem de keyifli bir kayak tatili yapmak mümkün. Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, kayak ve snowboard tutkunlarına, Balkanlar’da yer alan uygun bütçeli ve vizesiz gidilebilecek tatil merkezi önerilerinde bulunuyor.

Kayak tatili deyince akla genelde Batı Avrupa gelse de Balkanlar’da da kayak severler için pek çok alternatif kayak merkezi bulunuyor. Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran; uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, kayak ve snowboard tutkunlarına, vizesiz gidilebilecek en uygun bütçeli kayak merkezi önerilerinde bulunuyor.

Balkanlarda Gidilebilecek 5 Kayak Merkezi

5. Bjelašnica, Saraybosna

Saraybosna-Bjelasnica

Balkanların en güzel şehirlerinden biri olan Saraybosna, tarihi ve doğal güzellikleri ile olduğu kadar kayak merkezleri ile de dikkat çekiyor. Bu kayak merkezlerinden biri olan Bjelasnica Olimpik Kayak Merkezi, 2.066 metrelik zirvesiyle dikkat çekiyor. Dünya klasmanında kayak pistlerine sahip Bjelasnica’da, uygun bütçelerle kış tatili yapmak mümkün.

4. Zabljak, Karadağ

Karadag-Zabljak

Sahip olduğu çocuk pistleriyle ailelerin favori kayak merkezlerinden biri olan Zabljak, hem huzurlu zaman geçirmek hem de kayak keyfi yapmak isteyenler için ideal adreslerden biri. Profesyonel kayakçıları tatmin edecek pistlerin yanı sıra kayağa yeni başlayacaklar için de uygun seçeneklerin bulunduğu Zabljak’ta, geceleri belirli saatlerde kayak yapmak da mümkün.

3. Kapaonik, Belgrad

Belgrad-Kopaonik

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yer alan Kapaonik Kayak Merkezi, farklı zorluk seviyelerine sahip pistleriyle, son yıllarda popülerliğini oldukça artırdı. Eğlenceli akşamları, pistte yapılabilecek farklı aktiviteleri ve konforlu konaklama seçenekleri ile Kapaonik, maceraperest kayak severlere hitap ediyor.

2. Mavrova, Üsküp

Uskup-Mavrovo

Uzunluğu 25 km’yi bulan pistleri ile son yıllarda pek çok kayak meraklısını cezbeden Mavrovo Kayak Merkezi, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e oldukça yakın bir noktada bulunuyor.

1. Brezoviça, Kosova

Kosova-Brezovica

Kosova’da yer alan Brezoviça Kayak Merkezi’nde, üç mevsim kayak keyfi yapılabiliyor. Prizren ve Priştine’ye oldukça yakın bir konumda bulunan Brezoviça, kayak tatili yapmak isteyenler için uygun bir alternatif olabilir.

Vizesiz seyahat avantajı ve ekonomik konaklama seçenekleriyle kış tatili için en iyi alternatiflerden biri olan Balkanlar, yakın uçuş mesafesiyle de Türk kayakseverlerin gözdesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here