Ana sayfa Güncel Bolu’da Termal Keyfi ve Damak Tadı Yolculuğu

Bolu’da Termal Keyfi ve Damak Tadı Yolculuğu

2041
0
PAYLAŞ

Yılın her dönemi birbirinden güzel doğa manzaralarına sahip olan Bolu, lezzetli yemekleri ile damaklara hitap ediyor.

Padişah mutfaklarına dayanan mutfak kültürü ile de ünlü ilçe Mengen, dünyaca bilinen aşçılar yetiştiren bir yer. Aşçılık sanatı ilçede ata mesleğine dönüşmüş.

Başlıca yemekleri arasında Ovmaç Çorba, Kızılcık Tarhana Çorbası, Yoğurtlu Bakla Çorbası, Kedi Batmaz, Mengen Kuzu, Bakla Çullaması, Kaldırık Dolması, Paşa Pilavı, Palize, Karavul Şerbeti ve Kara Kabak Tatlısı’nın olduğu Bolu ziyaretçilerini bekliyor.

Golcuk-Golu-Bolu
Gölcük, Bolu

GezginDamaklar’ın organizasyonu ile sadece 20 gezginin katılabileceği, 2 gece 3 gün sürecek Bolu’da termal keyfi ve damak tadı turu ile ilgili
detaylı bilgileri gezgindamaklar.com web sitesinden öğrenmek mümkün.

Seyahat boyunca tadına bakılacak lezzetler arasında Islama Köfte, artık unutulmuş olan Yumurtalı Piyaz, Kişli Cevizli Erişte, Piliç Kavurma Şıra da bulunuyor.

Termal suların keyfinin çıkarıldığı, pişmaniye atölyelerinin ziyaret edildiği, Gölcük Gölü’nün doğasında yürüyüş yapılan tur, Abant turu ve yöresel alışverişle sona eriyor. 15-17 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlik 850 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yemyeşil ormanlar, temiz hava ve etkileyici doğasıyla en iyi kış rotalarından biri olan Bolu ve çevresi lezzetli yemek seçenekleri ile şölene dönüşüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here