Ana sayfa Lüks Tatil Pasifik Bora Bora Tatili

Bora Bora Tatili

5093
3

Eğer en iyi lüks tatili yapmak, muhteşem manzarası olan bir yerde romantik bir balayı geçirmek istiyorsanız, Pasifik Okyanusu’nda bulunan Bora Bora, sizin için mükemmel bir yer olabilir! Bu çarpıcı plaj kulübesi ve su üzerindeki yer alan bungalovların daha iyi bir konuma sahip olduğu Dünyada çok az yer vardır.

Güney Pasifik’teki bir Fransız Denizaşırı toprağı olan Bora Bora, Fransız Polinezyası‘nda bulunuyor.

Tahiti dilinde orijinal adı “ilk doğum” anlamına gelen “Pora Pora”‘dır. Volkanik bileşimlerden oluşmuş ada 6 mil uzunluğunda 2.5 mil genişliğindedir. Adanın en yüksek noktası ise 727 metredir.

Bora_Bora-French_Polynesia
Bora Bora, Fransız Polinezyası

Ada 7 milyon yıl önce şekillenmiştir. Tamamen yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı adanın merkezinde yer alan, Pahia Dağı (Mount Pahia) ve Otemanu (Mount Otemanu) yüce sönmüş volkanlarını görebilirsiniz . Bu zümrüt yeşili adanın dışında yükselirler. Sık sık beyaz bulutlarla kaplıdırlar ve bu bulutlu ve sisli görünüm, dağlara gizemli bir hava katar. Havadan Bora Bora çarpıcı bir görünüme sahiptir.

Bora Bora adasında, kıylarda görülmeye değer etkileyici lagünler ve bariyer resif ile çevrilidir. Bu enfes koylara konuşlanmış lüks tatil yerleri ve oteller unutulmaz bir tatil için en iyi adreslerdendir.

Masal, gizem, macera ve huzuru bir araya getiren bir ada Bora Bora.

Intercontinental Bora Bora Le Moana Resort Overwater Bungalows
Intercontinental Bora Bora Le Moana Resort Overwater Bungalows

Inter-Continental-resort

Yukarıdaki resimde de görebilirsiniz. Bora Bora Inter Continental Resort plaj ve su üstü lüks bungalovları turkuaz denize doğru uzanıyor. Olağanüstü manzara içerisinde, pırıl pırıl su hemen ayaklarınızın altında uzanıyor.

Bora Bora’nın, etrafını çevreleyen doğal lagün içerisine kurulan oteller nefis bir tatil için uygun seçenek. Bu lagünler, adaları şiddetli rüzgardan ve dalgadan koruduğu gibi aynı zamanda da turkuaz sularıyla bir cennet görüntüsü sağlıyor.

Havadan bakıldığı zaman Bora Bora, turkuaz renkli deniz içine serpiştirilmiş minik bir zümrüt gibi gözüküyor. James Bond filminin ünlü yıldızı Pierce Brosnan ailesiyle birlikte Bora Bora adalarını sıklıkla ziyaret ediyor. Dünyanın en gözde tatil beldelerinden biri olan Bora Bora, Tahiti’nin 264 kilometre kuzey batısında yer alıyor.

Bora-Bora-beaches-bora-bora-picture

 Bora_Bora

inter-continental-hotel-moorea-tahiti-

Bembeyaz kumsalları ve mercan gölleriyle büyüleyici bir ada. Temmuz-Ağustos arasında süren meşhur Heiva Festivali ise, renkli ada yaşamını gözler önüne seriyor. Güney Polinezya’dan kalkıp gelenlerle renklenen festival süresince, hemen herkesi şarkı söylerken ve dans ederken görebilirsiniz. Deniz ve güneşe bir gün ara verip bir araç kiralamanızı ve adayı keşfe çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Bora Bora, tropikal iklime sahip. Buna rağmen muson yağmurları, kasırga veya hortum görünmez. Kasım-Mart ayları arası iklim biraz daha nemli ve yağmurludur. Mayıs-Ekim arası ise daha kuru sezondur. En kuru sezonda bile yağmur yağabilir veya en yağmurlu sezonda hava oldukça güneşli olabilir. Ani bastıran muson yağmurları görünse de, kısa süren bu yağmurlar sonrası hava hızlıca eski haline döner.

Balayı veya romantik, gözlerden uzak unutulmaz bir tatil için Bora Bora’da daha iyi seçenek oldukça azdır.

 

Bora Bora Otelleri

Bora-Bora-Otelleri Le Meridien Bora Bora Le Maitai Polynesia Hotel Bora Bora Bora Bora Pearl Beach Resort & Spa

 

3 YORUMLAR

  1. Ne güzel bir yer. Güzel olan yerler hep bu kadar uzak olmak zorunda mı? Balayı tatilim için yer araken gördüm.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here