Ana sayfa Seyahat Rehberi Business Class Uçak Biletinin Avantajları

Business Class Uçak Biletinin Avantajları

10771
3

Çoğu havayolunun belirli uçaklarında yer alan Business Class, yolcuların ayrıcalıklı bir uçuş deneyimi yaşamaları için özel olarak ayrılmış alanı ve bu alanda sunulan hizmetleri kapsıyor. Her hava yolu firmasında farklı fiyat seçeneklerinde bulabileceğiniz business Class uçak biletleri genellikle ekonomi sınıfa göre pahalı oluyor. Ancak sunduğu konfor ve özel hizmetler sayesinde verdiğiniz paraya değiyor. Business Class kendi içinde de sınıflara ayrılabiliyor. Mesela Türk Hava Yolları’nda J sınıfı en uygun business Class sınıfını ifade ediyor.

Business Class uçak bileti, sadece uçakta aldığınız servislerden ibaret değil. Business uçak biletine sahipseniz havaalanına gelmeden önce bazı ayrıcalıklar elde ediyorsunuz. Örneğin; okyanus aşırı bir ülkeye uçacaksanız, business class biletiniz sayesinde daha fazla bagaj taşıma hakkına sahip olabiliyorsunuz. Bagaj sınırının 10 kilo daha fazla olduğu business class uçuşları ile kilo aşma derdi olmadan rahatça tatile çıkabilirsiniz. Ayrıca havaalanına vardığınızda sıra beklemeden, size özel kontuardan geçiş yapabiliyorsunuz. Uçağa binerken de özel kapılardan girişiniz sağlanıyor.

ucak bileti

Business Class’ın avantajları bunlarla sınırlı değil. Business kontuarından check-ininizi yapıp kuyruğa girmeden Fast Track Tav veya özel business Class güvenlik deskinden geçme şansınız var. Business Class olmanın en güzel yanı özel dinlenme salonlarında geçireceğiniz keyifli vakitler. Uçuşunuza kadar özel lounge salonlarında ücretsiz yiyecek içeceklerin tadını çıkarabilir, konforlu koltuklarında dinlenerek internete girmenin keyfine varabilirsiniz. Havalimanın en konforlu yeri olan Lounge’ların tadını çıkarın.

Sıra geldi uçuşa. Business class yolcusuysanız size özel kapıdan giriş yapıp sıra beklemeden konforlu koltuklarınıza geçebilirsiniz. Ayak uzatma mesafesi geniş ve tam yatar pozisyona getirilen koltuklarda seyahat etmenin rahatlığı bir başka olacak. Elektrikli masaj mekanizması bulunan koltuklarda, laptop ve benzeri cihazlarınız için kesintisiz güç de sağlanmaktadır. Ayarlanabilir ve dönebilir yemek masaları rahatça yeme-içme keyfini yaşatır.

Koltuğunuza yerleştikten sonra kabin görevlileri size özel ikramlarına başlıyorlar. Uçuş öncesi hoş geldin içeceğiyle başlayan servis, çok özel lezzetler ile devam ediyor. Uçuşu özel bir kabinde gerçekleştirdiğiniz için kabin görevlisi size özel hizmet ediyor.

Uçuş süresine ve gideceğiniz noktaya göre yemek servisi değişiklik gösterebiliyor. Uzun mesafeli uçuşlarda sabah, öğle ve akşam olarak üç öğün yemek veriliyor, her biri için menülerden dilediğiniz yemeği seçebiliyorsunuz. Karnınız acıktığında dilediğiniz zaman sandviç, kuruyemiş ve atıştırmalıklar isteyebiliyorsunuz.

Singapore Havayolları Bussiness Class Kabin
Singapore Havayolları Bussiness Class Kabin

Business Class’la uçmanın diğer güzel yanı ise sizlere eğlenceli bir yolculuk sunması. Business class ‘ın sunduğu eğlence imkanlarıyla uzun süren uçuşlarda vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Müzikler, filmler, diziler, belgeseller, sesli kitap kanalı, haber kanalları, çocuk programları ve daha pek çok seyir keyfi business class uçuşlarda sizleri bekliyor. Aynı zamanda business class uçuşlarda kısa mesaj ve e-posta gönderebiliyorsunuz. Karşı taraftan yanıt alabilme olanağınız da var. Böylece acil işiniz olduğunda yakınlarınızla kolayca iletişime geçebiliyorsunuz.

Konforlu ve ayrıcalıklı bir seyahat arzu ediyorsanız bir an önce business class biletinizi alarak birçok avantajdan yararlanacağınız keyifli bir yolculuğa adım atabilirsiniz. Businnes Class uçak biletleri genelde sabit fiyatta olmakla birlikte, dönemsel kampanyalar veya promosyonlu bilet uygulamasıyla ucuz uçak bileti bulmanız mümkün olabiliyor.

Business Class uçak biletini ucuza almanın diğer bir yolu ise erken rezervasyon yapmak. Biletinizi uçuş tarihinizden birkaç ay önce alırsanız uygun fiyata bilet bulma şansınız artıyor. Ayrıca eğer Miles & Smiles üyesiyseniz biriken millerinizle ödül bilet şeklinde Business Class uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Yurt içi uçuşlarda en az 6250 mil ile Business Class bileti alınabilirken, yurt dışı uçuşlarda en az 15.000 ve üzeri mil gerekebiliyor. Diğer bir yöntem olarak check-in esnasında mevcut biletinizi indirimli olarak Business sınıfına yükseltebilirsiniz. Onurair, Sunexpress gibi daha uygun hava yolu firmalarında da Business Class biletlerini daha makul fiyata bulabilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here