Ana sayfa Güncel Profesyoneller Career Break Kavramından Habersiz

Profesyoneller Career Break Kavramından Habersiz

978
1
PAYLAŞ

Genel olarak bir yıllık bir dönemi kapsayan uzun süreli izinler ya da bir başka deyişle mola seneleri, hayat değiştiren bir deneyim olsa da, herkes için gerçekçi bir seçenek değil. Hilton Worldwide’ın sadakat programı Hilton HHonors tarafından Türkiye’deki 1000 çalışanla gerçekleştirilen ankete göre, profesyonellerin yalnızca %10’u mola senesinden (Career Break) haberdar.

%96’sı ise böyle bir şans doğması durumunda uzun süreli izin almak isteyeceklerini belirtiyor. Araştırmaya göre, katılımcıların %71’i uzun süreli izni aileleriyle daha fazla zaman geçirmek için bir fırsat olarak görürken, %56’sı daha fazla seyahat etmek için kullanmayı düşünüyor. Katılımcıların %45’i iş yerinde stres yaşadıkları için uzaklaşmak isterken, %40’ı da mevcut yıllık izinlerinin istedikleri kadar çok deneyim yaşamalarına izin vermediğini düşünüyor.

Hilton-HHonors-HerHaftasonu

ORTA YAŞLILAR DÜNYAYI GEZMEK İSTİYOR

Katılımcıların yarısından fazlası 30’lu yaşların uzun bir izin kullanmak için en iyi zaman olduğunu kabul etse de, araştırmaya göre profesyonellerin üçte biri önümüzdeki birkaç yıl içerisinde böyle bir ara vermek istiyor. Orta yaşlı profesyoneller dünyayı gezmek isterken, daha yaşlı çalışanlar aileleriyle zaman geçirmek için izin almak istiyor. Uzun süreli izin almak isteyenler için deneyimler çok önemli; en çok yapmak istedikleri faaliyetler arasında kültürel turlar, festivaller ve trekking bulunuyor. 

TÜRKLERİN FAVORİSİ İTALYA

Ankete katılan profesyonellerin büyük çoğunluğu, uzun süreli bir izin aldıklarında Türkiye’de kalmak yerine yurtdışına seyahat etmeyi tercih edeceklerini açıkladı. En favori destinasyonlar:

  1. 1.     İtalya, %40.15
  2. 2.     Avustralya, %32.67
  3. 3.     İspanya, %32.67
  4. 4.     Japonya, %31.19
  5. 5.     Dubai, %30.03
  6. 6.     Fransa, %29.40
  7. 7.     Kanada, %25.71
  8. 8.     Mısır, %25.61
  9. 9.     Karayipler, %23.60
  10. 10.  Türkiye, %23.50

MOLA SENESİ YERİNE 10 HAFTASONU

Hilton HHonors, mola senesi deneyimini dileyen herkese yaşatmak ve işten uzun süreli izin almadan yeni deneyimler yaşama yönündeki talepleri karşılamak için Any Weekend Anywhere kampanyasını başlattı. Kampanya, 31 Ocak 2014 tarihine kadar Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton Hotels tesisleri için yıl sonuna kadar yapılacak haftasonu rezervasyonlarında %33’e kadar tasarruf sağlıyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here