Ana sayfa Lüks Tatil Dünyadaki Film Temalı Oteller

Dünyadaki Film Temalı Oteller

959
0

Filmlerde oynayan karakterleri oyuncaklarda, bardaklarda ve hatta iç çamaşırlarında bile görmeye alıştık ama otel odalarının bir film sahnesini andırması çok da alışık olduğumuz bir durum değil. En azından biz yetişkinler için durum böyle diyebiliriz. Eğer siz de dünyadaki film temalı oteller ve onların ilginç mobilya ve aksesuarlarla döşeli sıra dışı odalarını keşfedip, zihninizde yeni bir pencere açmaya hazırsanız, bavulunuzu toplayıp yola çıkma planlarına başlamalısınız. Kimi oldukça lüks kimi de lüks otel tanımının çok uzağında olan bu odalarda, alışılmışın dışında bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dünyadaki Film Temalı Oteller

1. Harry Potter, İngiltere

Film-Temali-Oteller-Harry-Potter

Son dönemlerin en ünlü fantastik filmlerinden biri olan Harry Potter, devam filmleriyle bu furyayı daha da genişletirken, İngiltere’nin Londra şehrinde bulunan bir otel de bu durumu fırsata çevirip, Harry Potter hayranlarını cezbedecek odalar tasarladı. Georgian House Otel’e gittiğinizde, film sahnelerinde gördüğünüz yatakhanelere benzeyen odaları ve eşyaları bulabilirsiniz.

2. Star Wars, Tunus

Film-Temali-Oteller-Star-Wars

Tunus’un Matmata kasabasında yer alan Sidi Driss oteli, bir döneme damga vuran Star Wars filmini ölümsüzleştirerek, odalarını bu temaya göre döşetti. Otelin bir diğer önemli özelliği de filmin Yeni Bir Umut ve Klonların Saldırısı bölümlerindeki çeşitli sahnelere ev sahipliği yapması. Bu bölümlerde kullanılan bazı dekorlar da otelde sergilenmeye devam ediyor.

3. James Bond, Fransa

Film-Temali-Oteller-James-Bond

Fransa’nın aşıklar şehri Paris, bu odayı gördükten sonra macera şehri olarak da anılabilir. Zira Paris Seven Oteli, ilginç dekorasyonuyla James Bond’u odanıza kadar getiriyor. Odanın içinde lambalar ve filmi yansıtan çeşitli dekoratif eşyaların yanı sıra Bond serisinin tüm filmleri ve bu filmler izleyebileceğiniz özel bir televizyonda var.

4. Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi)

Film-Temali-Oteller-Lord-Of-Rings

Çocukların girmesi ve cep telefonu kullanımın yasak olduğu bu otelde en az iki gün konaklama zorunluluğu da var. Amerika’da bulunan bu otelde, Hobit evleri ve Elf köyünde zaman geçirip, Frodo’nun odasında konaklayabilirsiniz.

5. Hello Kitty, Kore

Film-Temali-Oteller-Hello-Kitty

Hello Kitty karakteri olmadan yaşayamayanları cezbeden Kore’deki Lotte Otel‘de, yatak örtüleri, duvar kağıtları ve hatta havlular bile Hello Kitty ile süslü. Otelde bu temayla düzenlenen üç oda bulunuyor.

6. Batman, Tayvan

Film-Temali-Oteller-Batman

Tayvan’daki Eden Otel’in bir odası Batcave şeklinde tasarlandı. Saatlik olarak kiralanabilen bu odada, Batmobil, canlısını aratmayan yarasa maketleri, Batman sinema posterleri ve Batman işareti olan tepe penceresi de bulunuyor.

7. Twilight, Amerika

Film-Temali-Oteller-Twilight

Amerika’nın Washington şehrinde hizmet veren Pacific Inn Motel’in bir odası Twilight temasıyla kaplı. Filmi ve vampirleri yansıtan kırmızı ve siyah renklerle döşenen odada filme ait çok sayıda poster de görmek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here