Ana sayfa Lüks Tatil Dünyanın En İlginç Otelleri

Dünyanın En İlginç Otelleri

1235
0

Sıradan bir tatil anlayışı size göre değilse, alışılmışın dışındaki atmosferleri ve konseptleriyle bilinen dünyanın en ilginç otelleri ve müşterilerine sundukları imkanları değerlendirebilirsiniz. Böylece dünyaca ünlü bir sanat galerisinde ya da çantanızın bile zor sığdığı ufacık bir odada konaklamanın nasıl bir his olduğunu öğrenebilirsiniz.

Dünyanın En İlginç Otelleri

1. Kunstlerheim Luise, Almanya

Kunstlerheim-Luise

Duvarları, üzerinize koşacakmış gibi bakan atlar, dev müzik notaları gibi ilginç tasarımlarla kaplı olan Kunstlerheim Luise, sanat galerisini andıran görünümüyle oldukça çarpıcı bir konsepte sahip. Her odada bambaşka görüntülerle karşılaşabileceğiniz bu otelde, seyahatiniz sırasında modern sanatın sıra dışı uygulamalarından birine tanık olacaksınız.

2. Kolarbyn, İsveç

Kolarbyn-Hotel

Ormanlık bir arazide bulunan ve misafirlerine, teknolojiden uzak geleneksel bir köy yaşamı sunan Kolarbyn, loş ortamlardan hoşlananlar için de oldukça ideal çünkü odalarda aydınlatma için modern avize ve lambalar yerine gaz lambaları kullanıyor. Eğer tatiliniz kış dönemine denk geldiyse odaya girmeden önce şöminenizi yakmak için malzeme toplamayı da unutmayın.

3. Capsule Hotel, Hollanda

Capsule-Hotel

Daha önce ormanda ya da çadırınızda uyku tulumunda uyumuş olabilirsiniz ama bir güvenlik kapsülünde uyku tulumuna kıvrılıp uyuma ihtimaliniz bir hayli düşük. Capsule Hotel’e gittiğinizde, açık denizdeki petrol platformlarında, acil tahliye amacıyla kullanılan güvenlik kapsüllerinin en fazla iki kişinin kalabileceği odalara dönüştürüldüğünü göreceksiniz. Bu kapsülün içine yatak sığmadığı için uyumak için emektar uyku tulumunuza ihtiyaç duyabilirsiniz.

4. National Media Museum, İngiltere

Dunyanin-Ilginc-Otelleri

İngiltere gezinizde ailenizle birlikte konaklayabileceğiniz farklı ve ilginç bir otel arıyorsanız, Ulusal Medya Müzesi’ne gidebilirsiniz. Otel yerine müzeye gitme fikri sizi yeterince şaşırtmadıysa müzenin kapısını çalıp, çocukların da katılabildiği turnuvalara, korku filmi seanslarına ve tarihi konularda bilgi veren eğlenceli gösterimlere dahil olup, müzeyi keşfedebilir. Günün yorgunluğunu da müzenin konforlu odalarında atabilirsiniz.

5. Magic Mountain Hotel, Şili

Magic-Mountain-Hotel

Huilo Huilo Doğal Koruma Alanı’nda hizmet veren Magic Mountain Hotel, kocaman bir ağacın içine inşa edilmiş gibi görünüyor ve yerden yaklaşık 12 metre yükseklikte bulunuyor. Tuhaf görüntüsüne rağmen misafirlerine her türlü lüksü sunmaktan da geri kalmayan Magic Mountain Hotel’de, çatıdan püsküren su seslerini dinleyerek uyuyabilirsiniz.

6. Quinta Real Zacatecas, Meksika

Quinta-Real-Zacatecas

Ülkenin başkenti olan Meksiko City’deki Quinta Real Zacatecas’de kalan misafirler de otel odalarına dönüştürülen eski arena tribünlerinde, lüks bir otelden farksız şekilde konaklayabiliyor. Meksika’ya gittiğinizde boğa güreşi yapılan arenalardaki müsabakaları izlemek size sıradan bir etkinlik gibi gelebilir ama o arenalardan birinde uyumak pek de sıradan bir durum değil.

7. Natural History Museum, ABD

Natural-History-Museum

Natural History Museum, yılın belli dönemlerinde sergi salonlarını yatakhaneye dönüştürüyor. Siz de bu fırsatı değerlendirerek, milyonlarca yıllık bir fosilin ya da dev balinaların yanında uyuma imkanı bulabilirsiniz ama en baştan uyaralım! Konaklayacağınız yer; özel bir oda ya da ultra lüks bir yatak konforundan oldukça uzak. Zira müzede kalmak isteyenlere seyyar kamp yatakları veriliyor.

8. Science Museum, İngiltere

Dunyanin-En-Ilginc-Hotelleri

Bilime meraklı çocukların hayallerini süsleyen Science Museum, yalnızca çocukların konaklayabildiği butik otel uygulamasıyla oldukça farklı bir projeye imza attı. Canlı iskeletleri, roketler ve papağanlar arasında değişik bir deneyim yaşayan çocuklar, bu sayede ortak zevklere sahip oldukları yeni arkadaşlar edinme fırsatı da buluyor. Otelde konaklamak için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here