Ana sayfa Lüks Tatil Dünyanın Farklı Yerlerinden 5 Teknolojik Havuz

Dünyanın Farklı Yerlerinden 5 Teknolojik Havuz

2624
1

Sıcak yaz günlerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde serinleyerek, kristal berraklığındaki suların keyfini çıkarmak isteyenler için dünyanın birçok noktasında Crystal Lagoons teknolojisini kullanan farklı büyüklükte yüzülebilir lagün projeleri bulunuyor. İspanya’dan Mısır ve Endonezya’ya, Meksika’dan Amerika’ya kadar, yaz sezonuna ferahlık katan ve öne çıkan Crystal Lagoons’ün 5 farklı otel ve konut projesiyle turkuaz sularda serinlemek mümkün.

Kullandığı ileri teknolojiyle sınırsız büyüklükteki yüzülebilir turkuaz lagünlerin düşük maliyetler ile inşa edilip işletilmesini sağlayan, dünyanın bu alandaki tek firması Crystal Lagoons ile evinizin hemen önünden mükemmel bir sahile adım atmak mümkün. 60’tan fazla ülkede 300’ün üzerinde projesi bulunan Crystal Lagoons, sıcak yaz günlerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde serinleme imkanı sunuyor. Dünyada öne çıkan 5 Crystal Lagoons projesini sizler için bir araya getirdik.

Dünyanın Farklı Yerlerinden 5 Teknolojik Havuz

1. Alcazaba Lagoons, İspanya

Ispanya-TurkuazDünyanın ve İspanya’nın önemli turist merkezlerinden Costa del Sol’da inşa edilen proje, Crystal Lagoons’ün Avrupa’daki ilk projesi olma özelliğini taşıyor. Toplamda 450 konutun yer aldığı projede, kayak, yelken sörfü gibi birçok su sporuna elverişli olan yüzülebilir bir lagün yer alıyor. Ziyaretçilerine evlerinden sadece birkaç metre uzaklıkta muhteşem bir sahil sunan proje, Akdeniz’in modern tarzının esintilerini de yansıtıyor.

2. Treasure Bay Bintan, Endonezya

Bintan-TurkuazTreasure Bay Bintan projesi, Singapur’a 20 kilometre uzaklıkta ve Endonezya’nın Bintan Adası’nda yer alıyor. Singapur’un gelişen turizmine de katkı sağlayan proje, 4 ve 5 yıldızlı otelleri ile 3 bine yakın konutu bünyesinde barındırıyor. Konutların kapısı 1.400 metrelik bembeyaz kumdan oluşan plaja ve 63.000 metrekarelik kristal berraklığındaki lagüne açılıyor. Bu proje, su sporu tutkunlarına sunduğu çeşitli aktivitelerin yanı sıra sadece Endonezya için değil, Güney Doğu Asya için de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

3. Diamante Cabo San Lucas, Meksika

Meksika-TurkuazPasifik Okyanusu kıyısında yer alan Meksika’nın Aztek şehrinde bulunan Diamante Cabo San Lucas projesi, lüks ve konforlu konaklama seçenekleri sunuyor. Ünlü golfçü Tiger Woods tarafından tasarlanan dünyanın en iyi golf sahalarından birini içinde bulunduran proje, aynı zamanda Golf Magazine tarafından dünyanın en iyi 100 golf sahası listesinde yer alıyor. Bembeyaz kumlarla çevrili kristal berraklığındaki yüzülebilir lagünde tüm su sporları güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Diamante Cabo San Lucas projesinde dilerseniz denizi izleyerek yorgunluğunuzu atabilir, binicilik için şansınızı deneyebilir ya da Cabo San Lucas’ta romantik gün batımını izleyebilirsiniz.

4. IL Monte Galala – Sokhna, Mısır

Il-Monte-TurkuazDağlık bölgede ilk yapay lagün olma özelliği taşıyan bu proje, Sokhna dağlarına, 40 bin metrekarelik alanda toplamda altı adet büyüleyici lagün ve 3 kilometrelik kumsal getirecek. Monte Galala- Sokhna konutlarındaki büyüleyici lagünler, birçok aktivitenin yanı sıra çeşitli su sporları için de olanak sunuyor. İlk etapta 1.600 otel odasının tesliminin 2019 yılında yapılması planlanıyor.

5. SoleMia, Miami

Miami-TurkuazMiami’nin en büyük projesi SoleMia, her biri 40.000 metrekare büyüklüğündeki iki turkuaz lagünü ile Miami’nin en geniş kentsel bölgesi Bal Harbour’u Crystal Lagoons berraklığıyla tanıştıracak. Projede, ziyaretçilerin keyifli vakit geçirebilmeleri için sosyal imkanlar da düşünülmüş.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here