Ana sayfa Lüks Tatil Asya Ekim Festivallerinde Tek Amaç Eğlence

Ekim Festivallerinde Tek Amaç Eğlence

2838
0

Dünyanın birçok yerinde ekim ayı boyunca düzenlenen festivallerin ortak noktası eğlence. Eğlenmenin birçok farklı yöntemine de tanık oluyoruz bu festivallerde: İtalya’da mantar festivalinde yemek yiyerek de eğlenebilirsiniz, Amsterdam’da müzik festivalinde coşarak da. Ya da belki sizin için eğlencenin adı “cadılar bayramı”dır. Önümüzdeki günlerde dünyanın herhangi bir yerine küçük bir kaçamak yapmayı düşünüyorsanız eğlenceyi kaçırmayın.

İtalya’nın Alba kasabasında, 11 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında Uluslararası Beyaz Trüf Fuarı var. Trüf, bir yeraltı mantarı ve çok pahalı. Kokusu eşsiz. Bu benzersiz mantar için yapılan etkinlikte, trüfle hazırlanmış iştah açıcı İtalyan yemeklerinden tadabilir ya da trüf toplama turlarına katılabilirsiniz. Trüfle en iyi hangi şarabın gittiğine, yine deneyerek, kendiniz karar vereceksiniz.

Navratri-Festivali
Navratri Festivali

Hindistan, Navratri festivaliyle bir diğer alternatif. Vadodara şehrinin ev sahipliği yaptığı bu festival, “iyinin kötü üzerindeki zaferinin tanrıçası” Durga’ya adanmış. 13-21 Ekim tarihleri arasında, dokuz gün boyunca ibadet ve dansla geçen festival, oldukça renkli görüntülere sahne oluyor. Festival boyunca her köşe başında kötülüğü simgeleyen dev kuklalar yakılıyor.

New York’ta, her yıl 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı için bir geçit töreni düzenleniyor. Şehrin merkezi, korku filmi karakterlerinden esinlenen kostümler giyen dansçılar, istediği kılığa bürünen vatandaşlar, dev kuklalar ve ilginç müziklerle bambaşka bir çehreye bürünüyor. Hem büyükleri hem küçükleri çok eğlendiren bu kutlamanın sonunda, çocuklar her zamanki gibi şekerleri kapıyor.

Cadilar-Bayrami
Cadılar Bayramı

Amsterdam, 14-18 Ekim tarihleri arasında, dünyanın en büyük clubbing festivali olarak bilinen bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. “Amsterdam Dance Event”, beş gün boyunca, çoğu tanınmış 2 binin üzerindeki DJ ile yüzlerce etkinlik yapıyor. İnteraktif talk şovlardan canlı performanslara pek çok şeyi içinde barındıran festivale, her yıl 350 bini aşkın müziksever akın ediyor.

Tayland’ın dünyaca ünlü turizm adası Phuket’te, 15-23 Ekim tarihleri arasında çok ilginç bir festival var. Adı “Vejetaryen Festivali” ancak bu festivalde vejetaryen mutfağının en güzel tadlarıyla tanışmayı beklemeyin. Festival boyunca et ve et ürünleri ile alkolden uzak duran Taylandlılar, bu sayede daha sağlıklı yaşayacaklarına ve Buda’nın onlara iyi şans vereceğine inanıyor. Ancak bazı gruplar ağızlarına kılıç, bıçak ve şiş gibi aletleri sokarak, kötü ruhların etkisinden arındıklarını düşünüyor ve haliyle festival bir hayli kanlı geçiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here