Ana sayfa Lüks Tatil Avrupa En Popüler Avrupa Kültür Turları

En Popüler Avrupa Kültür Turları

2739
1

Eylül ayıyla birlikte yaz mevsiminin son demlerini yaşamaya başladık, sonbahar kapıyı çaldı. Sıcak havaların geride kaldığı şu serin günler Avrupa seyahati gerçekleştirmek için en ideal dönemlerden.

Kültürle yoğrulan güzel bir Avrupa yolculuğu için Avrupa’nın en gözde kültür turlarını sizler için bir araya getirdik.

Avrupa’nın En Gözde Kültür Turları 

1. Roma, İtalya

roma-kultur-turlariKadim şehir Roma’nın her köşesinden adeta tarih fışkırıyor. Kolezyumdan Roma Forumu’na, Vatikan’dan Trevi Çeşmesi’ne, İtalya’nın başkentinde görülecek yerler saymakla bitmez. Şehri keşfetmenin en iyi yoluysa, yürüyerek arşınlamak. Üstelik güneş şehir turunuzu daha da keyifli hale getirecek.

Ancak o müze senin bu tarihi yapı benim gezerken, ünlü İtalyan mutfağının tadını çıkarmayı da unutmayın, kendinizi muhteşem yemeklerle şımartın.

2. Barselona, İspanya

barcelona-kultur-turlariSanat ve mimarinin buluştuğu “cool” kent Barselona görenleri büyülüyor. Avrupa’nın en sevilen pazarlarından biri La Boqueria’da gözleriniz ve damağınız bayram etsin, kendinizi renklere, kokulara ve tatlara bırakın.

Tabii Barselona’ya gelip, kentin en önemli simgelerinden La Sagrada Familia kilisesini görmeden dönmek olmaz. Teatral cephesi, nefes kesen ayrıntıları ve muhteşem mimarisiyle bu başyapıtı kendi gözlerinizle görmeniz lazım. Eğer soğuk kış günlerine merhaba demeden biraz daha güneşin tadını çıkarmak ve dinlenmek istiyorsanız, Barselona sahili tam size göre. Plajlarda denize girebilir, sahil boyunca uzanan barlarda yorgunluk atabilirsiniz.

3. Nice, Fransa

nice-kultur-turlariFransız Rivyerası’nın incisi Nice, belle epoque tarzı yapıları, pitoresk sokakları ve sahiliyle dikkat çekiyor. Üstelik Fransa’nın güneyinde yer alan kentte eylül ayları genelde güneşli ve sıcak geçiyor. Nice’i keşfetmeye, Eski Şehir’de bulunan, gece gündüz kalabalıkların eksik olmadığı Le Cours Saleya meydanından başlayabilirsiniz.

19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden Opera de Nice’te, bale, opera izleyebilir, konser dinleyebilirsiniz. Ardından da sokakları turlayıp, güzel bir mekanda oturup bu pastoral şehrin güzelliklerine, kokularına ve seslerine kendinizi kaptırabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Avrupa’da lüks bir tatil yapmak için görülecek gezilecek oldukça harika yerler var. Okuması hızlı bu güzel paylaşım için teşekkürler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here