Ana sayfa Türkiye İstanbul The Grand Tarabya Otel, İstanbul

The Grand Tarabya Otel, İstanbul

1057
1

Bazı manzaralar vardır, gözlerinizi ayıramazsınız ondan. Bulunduğunuz anın ötesine taşır sizi ve o anın bir parçası olursunuz. Yağmurlu ve sisli bir havada kalacağım otelde kayıt işlemleri için beklerken, kendimi denize münhasır muhteşem boğaz manzarasına seyre dalarken bulmuştum. Hissettiğim şey İstanbul’un güzel manzaralarından birine bakıyor olmanın verdiği hazdı.

Sadece ülkemizin değil dünyanın da en popüler turistik destinasyonlarından biri olan İstanbul’un, en güzel koylarından birine sahip The Grand Tarabya Oteli, Boğaz’ın mavi sularına bakan muhteşem ve huzur verici bir manzara sunuyor.

The-Grand-Tarabya-Otel

Nefis konumu, özgün ve gözü yormayan tasarımı, balkonlu ve muhteşem Boğaz manzaralı odalarıyla, İstanbul’un keyfinin çıkarılacağı, tam bir şehir resortu konseptini yansıtıyor. The Grand Tarabya, beklentilerin üzerinde bir tatil deneyimi için gerekli her şey düşünülerek tasarlanmış.

1900’lerin başında barok üslupla inşa edilmiş otelin ilk adı Tarabya Tokatlıyan’mış 1914’de otelin 120 yataklı olduğu ve İstanbul’da elektrik ile aydınlatılan ilk yapılardan biri olduğu biliniyor. Birkaç yıl sonra üzücü bir şekilde yanan Tarabya Tokatlıyan, 1964 yılında Büyük Tarabya Oteli adıyla Türkiye’nin üçüncü 5 yıldızlı oteli olarak tekrar hizmete açılıyor.

Bir zaman sosyetesinin gözde mekanı Eski Büyük Tarabya Oteli, genel mimarisi korunup güncel mimari yorumlarla komple yenilenerek The Grand Tarabya Oteli adıyla yeniden hizmete açıldı.

Grand-Tarabya-Otel

Nefis Tarabya Koyu’nda konumlanmış otel, Sevgililer Günü’nü uzun bir hafta sonu tatiline dönüştürmek isteyen çiftler için romantizm dolu özel seçenekler hazırlamış.

Özel aşk temalı akşam yemeklerinden, odada kahvaltıya; gül yapraklarıyla süslü jakuziden, hamam sefasına kadar sihirli bir Sevgililer Günü için gereken her şey düşünülmüş. Enfes şaraplar ve açık büfe kahvaltıların, bu özel günde damakları şenlendireceği kesin.

Tüm dünyada aşkın ve sevginin simgesi olarak kutlanan “Sevgililer Günü” için unutulmaz anlar vadeden Romance Paketi ve The Grand Romance Paketi olmak üzere iki ayrı konaklama seçeneği sunuluyor.

Herkes hak ettiği tatil deneyimini yaşamalı diye düşünürüm. The Grand Tarabya Oteli, uzaklara gitmeden Sevgililer Günü’nün tadını, Boğaz’ın büyülü atmosferinde, romantik ve keyifli bir hafta sonu molası ile yaşama fırsatı sunuyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here