Ana sayfa Lüks Tatil Asya Halong Bay, Vietnam

Halong Bay, Vietnam

2377
3

Halong , Vietnam’ın Quang Ninh eyaletinde yer alan ünlü bir şehir. Buradaki HaLong Bay Körfezi, UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alıyor.

Asyada gezilecek yerlerin başında gelen bu yer, aynı zamanda Vietnam turizminin de ana gelir kaynağı.

Ha Long kenti, Doğu Ha Long ve Batı Ha Long olmak üzere ikiye ayrı bölümden oluşuyor. Doğu kesimi Hon Gai olarak adlandırılmıştır ve hükümet binalarının çoğu burada yer almaktadır. Bai Chay köprüsü ile de Batı Ha Long’a bağlanmaktadır.

Ha Long’un ismi ise Sino-Vietnam dilinden türemiştir. “Azalan Ejderhalar” anlamına gelen Ha Long ismi günümüze kadar korunmuştur.

Vietnamlılar, bir ejderhanin bu bölgeye gelip kuyruğuyla adeta keserek burayı oluşturduğuna inanıyorlar. tarihte bu bölge korsanlar için bir sığınma ve saklanma yeriydi.

 

Halong-Bay-Vietnam

Vietnam-Ha_Long_Bay

3 YORUMLAR

  1. Büyüleyici bir yer. Gideceğim yerler listesine aldım. Erkek arkadaşımı ikna edersem gideceğim. Tayland, Kamboçya ve Vietnam düşünüyorum. Angkor Wat Tapınağı da görmek istediğim yerler arasında

  2. İşte ben burada bulundum! Burada tekne turu rüya gibi, sanki bu dünyaya ait değil. Biz dağ görmeye alışık nir milletiz, burada dağlar sanki denizden dimdik yükseliyor. İlginç geliyor insana ve akşam ve sabahları çok daha güzel oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here