Ana sayfa Lüks Tatil Avrupa Farklı Bir Deneyim İçin: İskandinavya

Farklı Bir Deneyim İçin: İskandinavya

3832
0

Kuzey Avrupa ülkeleri İsveç, Norveç ve Danimarka, farklı coğrafyası ve iklimiyle keşfetmeyi sevenlerin ilgisini çekiyor. Ortalama sıcaklığın 20 derece olduğu yaz aylarında İskandinavya’yı deneyimlemek isteyenler bu ülkeleri tercih ediyor.

Buzul vadilerinin suyla dolmasıyla oluşan fiyortlarıyla, renkli evleri ve korunan yemyeşil doğasıyla Oslo, Stockholm ve Kopenhag ziyaretçilerini bekliyor.

Kışın havanın erken karardığı, yazın ise uzun beyaz gecelerin yaşandığı İskandinav ülkelerinden İsveç, Danimarka ve Norveç özellikle yaz aylarında ilgi görüyor. Yaz mevsiminin sıcak geçtiği bölgelerde yaşayanlara alternatif bir seçenek olarak da dikkat çeken bu ülkeler, kış tatili için de çok uygun. Karlar altında kalan bu coğrafyada kış sporları yapmak, buz tutan göl ve deniz kıyılarında vakit geçirmek bambaşka bir deneyim.

İskandinavya Yarımadası Başkentleri

Kopenhag

Kopenhag, Danimarka
Kopenhag, Danimarka

Danimarka’nın başkenti Kopenhag, 406 adadan oluşan ülkenin Sealand adasında yer alıyor. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kraliyet Sarayı, Küçük Denizkızı heykeli, Stroget Nyhavn Kanalı, Ortaçağ Borsa Binaları, Belediye Binası Meydanı Kopenhag’da en popüler yerler arasında.

Oslo

Oslo, Norvec
Oslo, Norveç

Dünyanın en pahalı kentlerinden biri olarak bilinen Oslo, Norveç’in başkenti. Eşine masallarda rastlanan görüntüsüyle Tivoli Bahçeleri, Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, Skitramp Rampast Vigeland Parkı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residence Müzesi ve Frogner Parkı Oslo’nun popüler ziyaret mekanlarından.

Stockholm

Stockholm, Isvec
Stockholm, İsveç

İskandinav Yarımadası’nın en çok ziyaretçi ağırlayan başkenti Stockholm’e her yıl 1 milyonu aşkın turist geliyor. Çok sayıda adadan oluşan bu şehirde, Riddarholmen Kilisesi, Stockholm Katedrali, Royal Sarayı ve panoramik bir Stockholm manzarası için Skyview ise turistlerin uğrak yerleri arasında.

Uçuş bağlantılarının artması ve uygun tur paketleri ile İskandinavya, seyahat severler için iyi bir alternatif olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here