Ana sayfa Seyahat Rehberi Kredi Kartı Kullanımı İle Mil Kazanma

Kredi Kartı Kullanımı İle Mil Kazanma

2668
0

Kredi kartı kullanımı ile mil kazanma uzun süredir hayatımızda. Bir çok banka çeşitli mil programları uyguluyor. Yaptığınız alışverişte, kredi kartınızı kullanarak yaptığınız harcamalar karşılığında hesabınızda, uçak bileti almakta kullanacağınız miller birikiyor.

Yine aynı şekilde, satın aldığınız uçak bileti ile de uçtuğunuza yere bağlı olarak mil kazanma şansınız var. Biriken millerle de dünyada istediğiniz yere uçabiliyorsunuz.

Harcama Yaptığınız Sektörlere Göre Değişen Mil Kazanımları

Harcama yaptığınız sektörlere göre değişen oranlarda mil kazanırsınız. Otel, restoran, giyim alışverişleri için yaptığınız harcamalar mil kazandırır. Üstelik kredi kartınızı yurt dışı alışverişlerinizde kullandığınızda daha fazla mil kazanıyorsunuz.

Mil kartları ile sadece alışveriş harcamalarında değil, aynı zamanda satın aldığınız hizmetlerle de mil kazanıyorsunuz. Örneğin Miles&Smiles kredi kartı sahipleri turizm acenteleri, araç kiralama, eğitim, ecza, otomotiv, sağlık ve daha bir çok sektörde yaptıkları masraflardan 2 kat daha fazla mil puan kazanıyor.

Kredi-Karti-Mil-Program

THY Biletlerinden Mil Kazanımı

THY’nin resmi mil programı Miles&Smiles Garanti Bankası ile Miles&Miles kredi kartı işbirliği yaparken diğer bankalar da mil programına sahip kredi kartı alanında faaliyet gösteriyor.

Miles&Smiles kredi kartlarınızda harcama yapacağınız sektöre, kart tipinize ve THY Özel Yolcu Programı üyelik statünüze göre değişen mil kazanım oranlarını hesaplayabilirsiniz.

Bunun yanında Türk Hava Yolları veya Star Allliance üyesi bir başka havayolu firmasıyla yolculuk ettiğinizde de mil kazanabiliyorsunuz. Bunun yanında, Türk Hava Yolları’nın alt markası olan Anadolujet vasıtasıyla yapılan uçuşlardan da mil biriktirilebiliyor.

THY Özel yolcu Programı Miles&Smiles TK numaranızda biriken uçuş milleriniz, alışveriş millerinizle birleşir ve çok daha hızlı mil biriktirmenizi sağlar. Yurt içi THY satış ofisleri, 444 0 849 ve www.thy.com’dan satın alacağınız uçak biletleri için 1 TL harcamanıza 2 mil kazanır ve dilerseniz ödemelerinizi taksit ile yapabilirsiniz.

Kredi-Karti-Mil-Kazanma

Uçuşlarınızdan kazandığınız millerle THY Özel yolcu Programı statünüz upgrade olur ve hem alışverişlerinizden daha fazla mil kazanır, hem de özel uçuş ve havalimanı ayrıcalıklarından yararlanırsınız. Comfort, Business ve First Sınıf’ta uçan üyeler bu uçuş sınıfları için ilave mil kazanırlar.

Ayrıca mil kartlarının dönemsel düzenlediği kampanyalara katılarak da daha çok mil kazanabilirsiniz. Bu programlarından birine dahil olarak sadık kalarak mil biriktirmek ve bedava uçak bileti kazanmak, seyahatseverlerin sıklıkla uyguladığı bir şey. Siz de deneyin.

Bu programlarından birine dahil olarak sadık kalarak mil biriktirmek ve bedava uçak bileti kazanmak, seyahat severlerin sıklıkla uyguladığı bir şey. Siz de deneyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here