Ana sayfa Lüks Tatil Avrupa Londra’da Alışveriş İçin Gidebileceğiniz Yerler

Londra’da Alışveriş İçin Gidebileceğiniz Yerler

776
0

Alışveriş yapmak sizin için tutkudan öte bir alışkanlığa dönüştüyse ve seyahatlerinizden eve aynı sayıda valizle dönmeyi çoktan unuttuysanız; modern ve düzenli sokakların çevrelediği Londra’ya gidip, dünyaca ünlü mağazalara ev sahipliği yapan caddeleri ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ikinci el pazarlarını mutlaka görmelisiniz. Modaya damga vuran tasarımların yer aldığı lüks mağazalardan ve ikinci el pazarlarından, dolabınıza renk katacak çok sayıda parça satın alabilirsiniz. İşte Londra’da alışveriş yapılacak yerlerden bazıları.

Londra’da Alışveriş İçin Gidebileceğiniz Yerler

1. Oxford Street

Londra-Alisveris-Oxford

Sokak modasına yön veren bir yer arıyorsanız, 500’den fazla mağazanın bulunduğu Oxford Street sizin için harika bir adres olabilir. Londra’da alışveriş denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Oxford Street’te eşsiz parçaların satıldığı tasarım butikleri ve lüks mağazaların son moda kıyafetler ve ayakkabılarla süslü vitrinlerini izlerken, Euro’nun hızlı yükselişini hesaba katmayı da unutmayın.

2. Bond Street

Londra-Alisveris-Bond

Gucci, Armani ve Christian Dior gibi dünyaca ünlü markalara ait dev mağazalarının yer aldığı Bond Street, marka tutkusundan vazgeçemeyenlerin uğrak adreslerinden. Bu lüks markaların en son tasarımlarının sergilendiği ışıl ışıl vitrinlerini gördükten sonra kendinizi cennete düşmüş gibi hissedebilirsiniz.

3. Portobello Road

Londra-Alisveris-Portobello

Eğer antika parçalara ve ikinci el eşyalara merakınız varsa Portobello Road’u gördüğünüzde kalp atışlarınız oldukça hızlanabilir. ‘Yarım saatte bakıp, çıkarım’ diyemeyeceğiniz kadar etkileyici ürünlerin yer aldığı tezgâhlarıyla, büyüleyici bir ikinci el pazarı olan Portobello Road, pazar günleri kapalı oluyor. Antika pazarı ise cumartesi günleri açıldığı için burayı gezmek isteyen antika severlerin planlarını bu doğrultuda yapması daha uygun.

4. Brick Lane Market

Londra-Alisveris-Bricklane

Son dönemlerin yükselen moda trendi olan vintage giysilerin satıldığı Brick Lane Market, pazar gününü değerlendirmek için çok cazip bir pazar yeri ama burayı görmek istiyorsanız, güzellik uykunuzdan feragat edip, biraz erken uyanmanız gerekiyor. Zira Brick Lane Market, sabah 08.00’de açılıp 14.00’da kapanıyor.

5. Old Spitalfields Market

Londra-Alisveris-Old-Spitalfields

Hem alışveriş yaparım hem de tarihi bir yer görürüm diyorsanız da Londra’nın en eski pazarı olarak ünlenen Old Spitalfields Market’a gidebilirsiniz. Üzeri kapalı olduğu için yağmurlu günlerde güzel bir kaçış noktası olan bu pazarda, ikinci el eşyalar, el yapımı takılar, plaklar ve gıda ürünlerinin satıldığı tezgâhlar da var.

6. Harrods Department Store

Londra-Alisveris-Harrods

Charles Henry Harrod tarafından 1834 yılında tasarlanan bir binada yer alan Harrods Department Store, lüks alışveriş denildiğinde ilk akla gelen yerlerden. Dünyanın en pahalı ve ünlü markalarına ait görkemli mağazaların hizmet verdiği bu alışveriş merkezi, her bütçeye uygun bir yer olmasa da sadece modayı takip etmek için bile görülebilir.

Bonus: Camden Market

Londra-Alisveris-Camden

Camden Town’da bulunan oldukça eski ve popüler bir pazar olan Camden Market’a gittiğinizde vücutlarını dövme ve piercinglerle kaplı çok sayıda insanla karşılaşabilirsiniz. Eğer heavy metal, rock ve punk müziğe gönül verenlerdenseniz, bu pazarda birbirinden değerli plaklar ve bu tarzlara uygun giysiler bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here