Lüks Tatil Adası: Maldivler

6188
6

Turizmciler Türklerin en çok gitmek istedikleri 10 tropik adayı sıraladı. Türklerin en çok rağbet ettikleri tropik adaların ilk sırasında Maldivler yer alıyor. Turizmciler, vize istenmemesi ve diğer adalara göre ulaşımın daha uygun olması nedeniyle Maldivlerin tercih edildiğini vurguluyor. Türklerin bayıldığı Maldivlere ulaşım nasıl gerçekleştiriliyor? Ne zaman gitmek uygun olur? Otel ve uçak fiyatları ne kadar? Aşağıdaki foto-habere tıklayarak tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Balayına çıkacakların en gözde cennet adası Maldivler. Ayrıca deniz, güneş kum tatili yapmak isteyenler için de çok uygun. Adalardaki su üstü bungalovlar pek çoklarının hayalini süslüyor.

Maldivler-Maldives-Tatil

Maldivler Nerede

Maldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusunda 1.200 adadan oluşan bir devleti. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alıyor.

Maldivler ulaşım

Türkiye’den iki havayolu şirketi Maldivlere Dubai ya da Doha aktarmalı olarak uçuyor. Toplam 8 saat uçuş süresi. Turizmciler, vize istenmemesi ve diğer adalara göre ulaşımın daha uygun olması nedeniyle Maldivlerin tercih edildiğini vurguluyor.

Maldivler-Tatil

Her bir tesis küçük bir mercan adacığı üzerinde kurulmuş vaziyette. Ana adanın adı Male. Uluslararası havalanının olduğu Male’ye deniz uçağı ya da sürat tekneleriyle tranfer yapılıyor.

Maldivler-Turları-Tatil

Maldivlere ne zaman gidilir

Maldiv adalarında bol yağmurlu ekvator iklimi hakim. Maldiv Adaları’na yılboyu gidilebilse de Mayıs’tan ekime kadar yağışlı olabilir. Maldivlerde bin 200 adanın 200’ünde insan yaşıyor. Yerleşim bulunan 200 adadan 90’nında Maldivliler, 110 ada ise “otel ada” şeklinde kullanılıyor.

Maldives-Tatil

Maldivler tatili ve Maldivler turları ne kadar

Maldivler’de 5-6 gecelik konaklamanın kişi başı maliyeti yaklaşık olarak 2000-2500 euro olduğu belirtiliyor. Bu fiyata uçakla ulaşımın dahil olduğu ifade ediliyor.

Maldivler’e gelenlerin büyük bir çoğunluğu deniz üstündeki bungalovlarda konaklamak istiyor.Deniz üstündeki bungalovlarda kalmak, sahildeki bungalovlarda konaklamaktan daha pahalı.

Maldives-Tatil

Dalış tutkunlarının bir numaralı gözdesi olan Maldiv Adaları, sualtı dünyasında binlerce güzelliği barındırıyor. Maldivler Dünyadaki en önemli dalış merkezlerinin başında geliyor.

Küresel iklim değişiklikleri yüzünden yüzyıl içerisinde sular altında kalacağı öngörülen Maldiv halkına, 15 Kasım 2005 itibari ile Avusturalya’ya sığınma hakkı verildi.

6 YORUMLAR

  1. Büyük yazılan. Ben birkaç yıl önce Maldivler ziyaret etmiş ve bu adanın seviyorum. Güzel plajları, yeterince açık mavi deniz keyfini ve tatile eğlendirmek için. Maldivler hayatınızın bir harika ve unutulmaz bir deneyim sunuyor.

    • Dünyanın en güzel adalarına, plajlarına ve otellerine sahip belki de. bembeyaz kumsallar, hinsitan cevisi ağaçları, su üzerindeki bungalowlarıyla zaten büyüleyici bir yer.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here