Ana sayfa Lüks Tatil Avrupa Mavrovo Kayak Merkezi, Makedonya

Mavrovo Kayak Merkezi, Makedonya

1921
0

Makedonya’nın Mavrovo Kasabası, son yıllarda bir kayak tatili için göz çarpan bir destinasyon oldu. Ülkenin en büyük milli parkı olan Mavrovo National Park içerisinde yer alan Zare Lazareski Ski Center, şahane manzarası ve doğası, başkent Üsküp’e sadece 1 saat mesafede olması, misafirperver ve güler yüzlü insanları, gelişmiş kayak imkanları ile Balkanlar’ın gözde kayak merkezlerinden birisi.

Toplam 5.700 metrelik 11 Ski Lift ve 3 Chair Lift’ten oluşan Mavrovo Kayak Merkezi saatte 11.100 kişilik kapasiteye sahip alt yapısı ile deniz seviyesinden 1.255 mt-1.860 mt yükseklikte kayak sevenlere kayak yapma fırsatı sunuyor.

Mavrovo-Kayak-TuruChair Lift’lerin bağlantısı olan pistlerin uzunluğu 5.000 mt, Ski Lift’lerin bağlantısı olan pistlerin uzunluğu ise 10.000 metre kadar uzanıyor.Chair Lift’lerin bulunduğu pistlerde müzik yayını ve ışıklandırma sistemi de mevcut. Yakın zamanda yenilenip telesiyej ve lift kapasitesi arttırılan kayak merkezi, ava şartları elverdiği ölçüde saat 19:00-22:00 arası gece kayak yapma imkanı vermesi nedeniyle Avrupa’daki diğer popüler kayak merkezleri arasından sıyrılıyor.

Ortalama 70 santim kalınlığındaki kar kalınlığı ile Kasım ve Nisan ayları arasında Mavrovo kayak yapmaya elverişli bir yer. Alpine ve Nordic kategorilerinde Başlangıç, İleri Seviye ve Yarışma Seviyeleri için çok çeşitli parkurlara da sahipler.

Mavrovo-Kayak-MerkeziTürkçe oluşturulan rezervasyon sistemi ile kolay ve güvenli şekilde Mavrovo otel rezervasyon imkanı sağlanmış. TurizmPark davetlisi olarak katıldığım basın gezisinde, Mavrovo Bistra Hotel (4 yıldız) konakladığımız yer oldu ve konfor açısından gayet iyiydi. Otelin diğer avantajı ise pistlere oldukça yakın olması.

Vizesiz ekonomik kayak fırsatı arayanların gözde adresi Makedonya Mavrovo Kayak Merkezi, tüm kış sezonu boyunca aralarında Türkçe bilen asistanların da yer aldığı ekiple hizmet veriyor. Hafta sonunu Türkiye dışında farklı bir yerde kayak yaparak geçirmek isteyenler, hem THY’nin hem de Pegasus’un Üsküp’e tarifeli seferleri olduğunu hatırlatayım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here