Ana sayfa Türkiye İstanbul Pera Otelleri

Pera Otelleri

5456
0

Pera, her köşesinde binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan İstanbul’un 3000 yıllık geçmişine tanıklık etmiş semtidir. “Pera” eski Yunanca’da “karşı tarafta, öte yanda” anlamına gelir. Bu nedenle Pera; İstanbul’un ilk kuruluşu ve sonraki imparatorluklar döneminde daima merkezde olan Sultanahmet ve çevresinden Haliç ile ayrılıp merkezin karşısında kaldığı için bu şekilde adlandırılmıştır.

Pera’da bugün halen varlığını sürdürmekte olan Galatasaray Mektebi (bugünkü Galatasaray Lisesi), Galata Mevlevihanesi gibi tarihi binalar yer almakadır. Tarihe uzanan kollarının yanı sıra bu bölgede yer alan konsolosluklar, eğlence ve yemek mekanlarına yakınlığı, Pera’nın hem yerel halkın hem de yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olmasını sağlamıştır. Bu nedenle Pera, İstanbul’un hem en tarihi hem de en modern ve gece gündüz yaşayan semtlerinden biridir.

Pera-Istanbul

1874 yılı sonunda Galata ile Pera arasının kolayca aşılmasını sağlayan Tünel’in açılması ve 1914 yılında gelen elektirikli tramvay ile bölgedeki ulaşım da kolaylaşmıştır. Bu durum, geçmiş yıllardan itibaren Galatasaray- Taksim arasındaki bölgenin gelişiminde de önemli rol oynamıştır.

Yapılan geliştirmelerle merkezi bir konuma gelmiş olan Pera, çevresindeki pek çok tarihi ve turistik mekana ulaşımının da kolay olması nedeniyle yerli ve yabancı turistler tarafından konaklamada konusunda da sıklıkla tercih edilen bir yerdir. Özellikle; nostaljik tramvayı, pasajları, bar ve restoranlarıyla neredeyse İstanbul’un kalbi konumuna gelmiş İstiklal Caddesi’ne olan yakınlığı, Pera’yı turistler için konaklamada çok daha cazip kılmaktadır.

Eğlence mekanları, bar ve restoranlara olan yakınlğının yanı sıra kültürel etkinlikler için de Pera, pek çok turistin ilgi odağı haline gelmiştir. Yakınındaki tiyatro ve müzelerin yanı sıra Galata Mevlevihanesi’nde her Pazar ücretsiz olarak sema gösterisi izlemek de mümkündür. Sadece Anadolu topraklarında izlenebilecek bu gösteri içinde Pera^da konaklayan misafirlerin bir gününü ayırması değişik ve keyifli bir etkinlik olacaktır.

Pera otelleri, günün 24 saati yaşayan bir yerde olmanın yanı sıra merkezi konumlarının ve tarihi pek çok mekana yakınlıklarının sağladığı avantajlar yerli ve yabancı turistlerin ilk sırada tercih ettikleri yerlerdir.

Taksim otelleri başta olmak üzere Pera’daki pek çok otel ve hotel, ister mütevazı ve sakin bir tatil yapmak niyetinde olun isterseniz konforunuzu ön planda tutun, fark gözetmeksizin size aradığınız tatil imkanını sunar. Pera otel fiyatları da yine her bütçeye uygun olmakla birlikte nasıl bir tatil planladığınıza göre artmakta ya da azalmaktadır.

The-Marmara-Pera

İstanbul’un tarihi dokusunun modern hayatla kesiştiği yer olan The Marmara Pera ise tatilde konforundan vazgeçmeyenler ve kendini evinde gibi hissetmek isteyenler için biçilmiş kaftan. The Marmara Pera’da dilerseniz toplantı ve davetlerinizi organize edin dilerseniz boğaz manzaralı ısıtılmış havuzumuzda elinizde sıcak çikolatanızla tatilinizin keyfini çıkarın.

Tarihi Pera’da en popüler otel olan The Marmara, İstiklal Caddesi gibi sanat, eğlence ve alışveriş mekanlarına, gece kulüplerine, tarihi bina ve müzelere sadece birkaç adımlık mesafededir. The Marmara Pera; Atatürk Havalimanı’na 22 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 52 kilometre uzaklıktadır.

Şehir, boğaz veya deniz manzaralı odalarımızdan dilediğinizi seçin ve ardından kendinizi The Marmara’nın sıcaklığına bırakın. İstanbul’un kalbinde mükemmel bir tatil sizi bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here