Ana sayfa Lüks Tatil Orta Doğu Rosewood Abu Dhabi Hotel

Rosewood Abu Dhabi Hotel

1912
0

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Rosewood Abu Dhabi Hotel, bir Arap sarayının sahip olduğu tarz ve lüksü yansıtıyor. Mayıs 2013’teki açılan bu hotel ile BAE’ye ilk defa giren Rosewood markası dünya çapında tanınmış bu otel zincirinin başarı hikayesini bu bölgeye de taşımış oldu. Kompleks, ayırt edici mimarisi ve özel tasarımı, dokuz adet birinci sınıf restoran ve barının yanı sıra eşsiz “Sense” spası ile de misafirleri yeni deneyimleri keşfetmeye ve muazzam bir tarz ile rahatlamaya davet ediyor. Misafir odaları, banyolar ve spalar otelin genel estetiği ile uyumlu, kusursuz bir tasarıma sahip. Otelin dikkatlice biçimlendirilmiş ambiyansını, net hatları ve zarif formları ile GROHE SPA® yelpazesinden Atrio bataryalar tamamlıyor.

Kara, deniz, çöl ve gökyüzünün buluştuğu yer

Rosewood Abu Dhabi, şehir merkezinin kuzeydoğusundaki Al Maryah Adası’nda yeni borsa binasının karşısındaki ünlü Sowwah Meydanı’nda yer alıyor. 145 metre yüksekliğindeki hotel, Basra Körfezi’nin ve BAE’nin başkenti Abu Dhabi’nin etkileyici manzarasını gözler önüne seriyor. Handel Architects tarafından tasarlanan modern ve zarif binanın, kara ve deniz, çöl ve gökyüzünün buluşmasını temsil eden eğrisel şekli hemen dikkati çekiyor.

Rosewood-Abu-Dhabi
Rosewood Hotel Abu Dhabi

Kulenin tamamını sarmalayan yansıtıcı cam, gündüz sunduğu pırıltı ve geceleri sahip olduğu ışıltı yüzünden seçildi. Kulenin hakim varlığı, geniş pencereleri ve geceleri kullanılan neon lambaları ile daha da geliştiriliyor. Lobi, etkinlik odaları, restoranlar, spor salonu ve spanın bulunduğu alt katlar, ince kule için bir podyum vazifesi görüyor. Bu podyumun çatısı havuz ve barı ile bir güneşlenme güvertesi sunarken çeşitli modern yapılar ise büyük açık havuzun etrafında gölge yaratıyor.

Sıcak, samimi atmosfer

Hotelin iç tasarımı, geleneksel Ortadoğu yaşam tarzını modern hatlar katarak yeniden yorumluyor. BBG-BBGM tarafından tasarlanan dekor, bölgesel kültürün çeşitli yönlerini alarak bunları, Arap Denizi’nin beyaz kumsalları ve billur gibi mavi suları bağlamına oturtuyor. Sıcak tonlar ve şık malzemeler rahat mobilyalar ile yan yana getiriliyor, akıcı kumaşlar yerel pazar yerinin atmosferini anımsatırken çağdaş tarzı da geleneksel çağrışımlar ile harmanlıyor.

Hotelin ziyaretçileri 34 kata yayılmış toplam 189 geniş oda ve süitte misafir ediliyor. Rahat ve sofistike bir ev tarzında dekore edilen odalarda sıcak renk paletleri, taş, ahşap ve cam gibi doğal malzemeler ile birleştirilirken, ustalıkla kurulan bu dengeyi korumak için de ayırt edici deri, ipek ve pamuk dokular eklendi. Rahatlık ve konfor, sıcaklık, ışıklandırma ve perdelerin iPad ile dokunmatik kontrolü gibi yüksek teknolojili donanımlar ile en üst seviyeye çıkartılıyor.

Abu-Dhabi-Rosewood-Hotel

Rosewood-Abu-Dhabi-Hotel

Rosewood Hotel Abu Dhabi

Eşsiz spa deneyimi

Misafirler bu seçkin Atrio bataryaları sadece odalarında değil, aynı zamanda hoteldeki en yüksek hizmet standartlarını yansıtan Rosewood spa “Sense”de de keşfedecekler. Lüks ve huzurun hakim olduğu zarif atmosferi ile, bu spa, ziyaretçileri şımartan kapsamlı terapi ve tedavi yelpazesinin yanı sıra, jakuzi, sauna ve renk terapili buhar odasının kullanımını da sunuyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen şifa sanatlarında ustalaşmış uluslararası pratisyenler, yerel güzellik ve sıhhat malzemeleri ile misafirlerini şımartmaya hazır. Eksiksiz hizmet veren dokuz adet tedavi odası modern ekipmanları hoş bir atmosfer ile bir araya getiriyor. Nötr renkler, kıvrımlı beyaz deri kanepeler ve mor şezlonglar misafirleri rahatlamaya davet ediyor.

Geleneksel hamam ise güneş ve denize bir diğer gönderme ile pırıl pırıl mozaik taşları ve ahşap heykellerle bezenmiş iki odada gerçekleştiriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here