Ana sayfa Güncel Sevgililer Günü’ne Tatil Önerisi: Balkan Turu!

Sevgililer Günü’ne Tatil Önerisi: Balkan Turu!

1428
0
PAYLAŞ

Sevgililer Günü âşıklar için en anlamlı gün! Bugüne daha da anlam katmak isterseniz harika bir tatil önerim var. Siz bu tatile aşkınızı, tutkunuzu, romantizminizi ve heyecanınızı sığdırın, sonrasında unutulmaz hatıralara doğru sevdiğinizle adım atın. Düşünün, sevgiliniz ve siz. Başka kimse yok.

Valentine-DayDaha önce hiç gitmediğiniz, görmek istediğiniz bambaşka şehirler, ülkeler. Üstelik kendi topraklarımıza da çok yakın tatlar, insanlar ve doğa.

Hazırsanız, bu Sevgililer Günü’nde harika bir değişiklik yapın ve mutlaka Balkan turunu anılarınıza katın! İşte her adımı aşk ve heyecan kokan bir tur önerisi…

Sevgililer Günü’nde Saraybosna bir başka!

Latin-Bridge-SaraybosnaSaraybosna, Bosna Hersek’in başkenti ve bir milyona ulaşmayan nüfusuyla ülkenin en kalabalık ve gelişmiş şehri. Tarihi dokusunu yaşıyor ve müthiş bir kültür mirası barındırıyor.

Arnavut kaldırımlı sokakları, müzeleri, köprüleri, camileri, tertemiz havası ve serin iklimiyle içiniz açılacak. Sevgililer Günü’nde Saraybosna’da sıcacık insanlar arasında huzurlu, güvenli bir tatil sizi bekliyor.

Unutmayın; Saraybosna dünyanın en büyük gezi rehberlerinde görülmesi gereken 10 şehirden biri olarak daima gösterilmektedir. Bir an önce görün, aşkınızı yeni ilkler katın!

Sevgililer Günü’nde eğlence, Dubrovnik’te!

DubrovnikBalkan turları için en eğlenceli şehirlerden biri olarak gösterilen Dubrovnik, adeta sevgililere hitap ediyor. Sevgililer Günü’nde şehrin nüfusunun arttığı bir gerçek. Dubrovnik ya da eski adıyla Ragusa, Hırvatistan’ın Adriyatik Denizi sahilinde, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile dünyaca şöhret kazanmış bir şehir.

Kuleleri, surları, eski şehir meydanı, manastırı, sarayı, Akdeniz iklimi ve müthiş manzarasıyla fotoğraf tutkunu olan âşıklara bulunmaz bir imkân tanıyor. Öte yandan Dubrovnik, dünyanın en iyi ortaçağ duvarlarına sahip 10 şehri arasındaki yerini de koruyor. Sevgililer Günü’nde macera ve eğlence hiç de uzakta değil!

Sevgililer Günü’nde görkemli bir tatil Budapeşte’de yapılır!

BudapesteBerlin’den sonra Orta Avrupa’nın en büyük ikinci şehri ve Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, görkemli yapılarıyla tüm âşıkları heyecanlandırmaya hazır! Bir tarafında Osmanlı’dan kalan izleri bir tarafında da gotik heykelleri barındıran şehir, sizi ve sevdiğinizi hayran bırakacak!

Tuna nehrinin harika görüntüsünde romantizmi doyasıya yaşayabilir, sokak müzisyenleri, loş ışıklı caddeleri, mum ışığında ve keyifli müziklerle misafirlerini ağırlayan kafeleri ile aşkınıza aşk katacak!

Sevgililer Günü’nde eski çağlara Atina ile yolculuk!

Sevgililer-gunuEski Yunan medeniyetinin merkezi olan Atina, tam bir ticaret ve kültür merkezi. Helenistik ve Roma dönemlerinde birçok topluluğun gelişimine büyük katkı sağladığı Atina, dünya tarihinin en ünlü arkeolojik kalıntılarına ve alanlarına sahiptir. Akropolis’i, Türk çarşısı, Sytagma meydanı, denizin huzur veren manzarasını en iyi biçimde göreceğiniz yeri Vouliagmeni ile sevgilinizin koluna girip benzersiz bir kültür gezisi yapabilirsiniz.

Fotoğraf makinenizi sakın unutmayın, çünkü gördüklerinizi sürekli hatırlamak isteyeceksiniz. Sevgililer Günü hediyesi yetmez bir de unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsanız Atina’nın tarihi, sizi çok etkileyecek!

İşte 4 ülke ve 4 şehir! Sevgililer Günü’nde aşk dolu bir tatil ve belki de tatlı bir kaçamak, sizi bekliyor!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here