Seyahat Öncesi Alışveriş Hazırlığı

2713
3

Tatil demek; yeni yerler görmek, birbirinden güzel anılar biriktirmek için en güzel fırsatlardan biri. İster yurt içi ister yurt dışı olsun, farklı noktaları keşfetmek üzere yola çıkmayı düşünenler için seyahat öncesi hazırlığı büyük önem taşıyor. Seyahatin sorunsuz geçmesi için seyahat alışverişi yapmak gerekiyor.

Seyahat severlerin yolculukları sırasında ihtiyaç duyacağı şeyler beklenti ve seyahat stiline bağlı olarak değişiyor. Çocuklu aile, yalnız gezgin, çift, arkadaş grubu gibi farklı özelliklere sahip seyahat grupları ve gidilecek destinasyon, seyahat için yapılacak alışverişin detaylarını şekillendiriyor.

Seyahat alışverişi

Seyahat Öncesi Alışverişin İpuçları

1. Liste hazırlayın

Hareket zamanı yaklaştıkça bir şeyleri atlama, unutma ihtimali de artıyor. Bu yüzden seyahat etmeden önce bir liste hazırlamak ve liste üzerinden eksik ve ihtiyaçları belirlemek en güzel yöntemlerden biri.

2. Gidilecek yerin özelliklerine göz atın

Seyahat edilecek destinasyon, alışveriş sepetini netleştirmek için en önemli adımlardan biri. Gidilecek yer ile birlikte hava durumu, kalınacak nokta ve ulaşım süreçleri de göz önünde bulundurulmalı. Kış mevsiminde Kuzey ülkelerine seyahat eden birinin hazırlığı ile deniz, kum, güneş tatiline gidecek kişinin ihtiyaçları birbirinden farklı oluyor.

Seyahat alışverişi planı

3. Önce aynaya sonra dolaba bakın

Seyahate çıkmadan önce yapacağınız alışverişte kendi ihtiyaçlarınızı bilmeniz için kendinizi tanımanız gerekiyor. Dolabınızı kontrol edip, ‘neye ihtiyacım var’ sorusuna yanıt arayın. Çocukla bir seyahat düşünüyorsanız ihtiyaçlarınızı detaylandırmakta fayda var. Eşiniz ya da sevgilinizle bir seyahat ise küçük sürprizler hazırlayabilirsiniz.

4. Hobilerinizi ıskalamayın

Her yeni seyahat yepyeni anılar ve güzel zaman geçirmek için yaratılmış birer fırsat. Uzun zamandır ertelediğiniz hobinizi uygulamak için ilk yolculuğunuzu değerlendirebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu yolculukta kendinize uzun zamandır hayalini kurduğunuz fotoğraf makinesini hediye edebilirsiniz. n11 indirim kuponu hayalinizdeki ürünü almak için güzel fırsatlar sunuyor.

Seyahat alışveriş

5. Bavulu gereksiz eşya ile doldurmayın

Yolculuk sırasında çok eşya ile bir yerden bir yere gitmeye çalışmak insanın hareketlerini sınırlandıran, aynı zamanda yorucu bir eylem. Bu yüzden ‘seyahat boyu’ olarak satın alabileceğiniz ürünlere göz atın. Diş macunu, diş fırçası gibi kişisel bakım ürünlerini en küçük boy olarak satın alıp, küçük bir çantada toplayabilirsiniz. Ne kadar az eşya ile yola çıkarsanız o kadar özgürsünüz.

6. Online alışveriş zaman kazandırır

Alışveriş merkezleri ve mağazaları gezerek bir şeyler aramak yerine online alışveriş yapmayı deneyin. Türkiye’nin en büyük mağazalarını tek çatı altında sunan Alerabat gibi web siteleri ekstra indirim, ücretsiz kargo gibi avantajlarla hayatınızı kolaylaştırıyor. Tek tıkla ekran başından yapılan alışverişle kısa sürede ihtiyaçlarınızı satın almak mümkün.

Seyahat öncesi alışveriş hazırlığı, birkaç önemli noktaya dikkat edilmesi halinde kısa sürede halledilecek bir şey. Keyifli bir yolculuk ve güzel anılar için hazırlık sürecini iyi planlamak gerekiyor.

3 YORUMLAR

  1. Seyahate çıkmanın beni en çok zorlayan yanı bu alışveriş kısmı. Neyse ki artık online alışveriş imkanı var, yoksa elimde alışveriş poşetleriyle havalimanına koşardım sanırım (:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here