Ana sayfa Türkiye Sonbaharda Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Sonbaharda Tatil Yapmak İçin 5 Neden

2427
0

Yazın sıcak günleri geride kaldı. Bambaşka bir mevsim karşıladı hepimizi. Sonbahar doğa manzaraları ve kalabalıktan kaçmak için en ideal dönem.

Hem birçok doğa harikasındaki kalabalık azalıyor hem de doğanın bu hüzünlü hali insana huzur veriyor. Sonbaharda tatile çıkmak için 5 nedeni sizler için bir araya getirdik.

Sonbaharda Tatile Çıkmak İçin 5 Neden

1. Kalabalık yok

sonbahar-tatili

Sonbahar ile birlikte hem tatil bölgeleri hem de oteller sakinleşmeye başlar. Bir tatilin olmazsa olmazları olan yürüyüş, yüzme ve gezmek artık daha keyifli hale gelecektir. Otelde yemek, plajda ise şezlong kuyruğuna girmekten bıkanlar için sonbahar şahane bir seçim olacaktır. Alaçatı, Bodrum gibi yerlerin en güzel zamanı.

2. Sıcak rahatsız etmez

sonbahar-firsatlari

Güney kesimlerde tatil yapacaksanız en iyi zamanın sonbahar olduğunu söylemek mümkün. Deniz suyu ısınır, hava sıcak olur, ancak sıcak hava yaz ortası gibi sizi kavurmaz. Böylece güneşin zararlı ışınlarından da kurtulmuş olursunuz.

3. Fiyatlar ucuzlar

sonbahar-yolculugu

Sonbahar mevsiminde otel fiyatları ucuzlar. Otellerin fiyat olarak en yüksek olduğu aylar, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Eylül ayında ise fiyatlar ucuzlar, özellikle Eylül’ün ilk haftasından sonra, yaz ortasına oranla %30’a varan bir indirimle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca ucuz uçak bileti bulma imkanı da yaz aylarına göre daha yüksek.

4. Yollar sakinleşir

sonbaharda-yolculuk

Hem şehirler arası yollar hem de tatil bölgelerinin trafiği sakinleşir. Yaz aylarında Bodrum trafiği, İstanbul trafiğini aratmıyor diyenler, sonbaharda Turgutreis’ten Türkbükü’ne kadar her yeri rahatlıkla gezebilir. Şehirler arası yollar sakinleşir. Köprüler, vapurlar sakinleşeceği için gideceğiniz yere ulaşmak daha kolay olacaktır. Bazı tatil bölgelerinde yazın kalabalıktan yürüyemediğiniz sahil yolları da sakinleşecektir.

5. Sonbaharın renkleri

sonbahar-seyahat

Sonbahar mevsiminde deniz güzel olur, aşırı sıcaklar biter ve yollar sakinleşir. Sonbaharın o eşsiz güzellikteki renkleri de artık kendini iyice hissettirmeye başlar. Doğa bambaşka ve bol renkli bir cümbüşe bürünür. Bu görsel şöleni kaçırmamak için tatile çıkmak harika bir fikir olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here