Ana sayfa Güncel Suyun Mucizesi Pamukkale

Suyun Mucizesi Pamukkale

1694
0
PAYLAŞ

Pamukkale’nin şifalı suları beden ve ruh sağlığını onarıyor. Bölgenin tarihini keşfetmek, lezzetlerini deneyimlemek ve doğa mucizesine tanıklık etmek için Gezgindamaklar ile Bir Başka Bahar, Suyun Bir Mucizesi Pamukkale turuna katılın.

Seyahat boyunca görülecek yerler arasında yöreye isim özelliğini kazandıran, insanlara da doğanın benzersiz bir gösterisini sunan kireçli suyun mucizesi Pamukkale Travertenleri’nin yanı sıra Karahayit Köyü’nü, Kızılsu kaynağını, Hierapolis Antik Kenti’ni, Roma Hamamları’nı,Gymnasium, Kütüphane, Büyük Kilise, Antik Havuz, Apollon Tapınağı, Nimpheum (Anıt Çeşme), Antik Tiyatro, Helenistik Tiyatro, Sütunlu Cadde, Bizans Kapısı, Hristiyan Misyonerlerine Ait Mezarları, Roma Zafer Kapısı’nı ve Nekropol’ü, Katahayit Köyü bulunuyor.

Sifali-Su-Pamukkale

Leodikeia antik kenti, 20,000 kişilik büyük tiyatro, stadyum, gymnasium, anıtsal çeşme, meclis binası, Zeus Tapınağı ve kilise, bezleri ile ünlü Buldan, Roma devrinin heykelcilik merkezi, Afrodisias Antik Kenti’nde; Arena, Antik Tiyatro, Afrodit Tapınağı’nı, Heykel ve Lahitleri, Tetrapilon’u 30.000 kişilik Stadion’u Hadrian Hamamları ve Antik Cadde’yi, tekstil mağazaları, Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan, içinde Pamukkale benzeri traverten oluşumları bulunan sarkıt ve dikitlerle, eşine ender rastlanır güzellikteki Kaklık Mağarası da görülecek yerler arasında.

Bu Seyahatin lezzetleri; Gözleme ve Pide Çeşitleri, Serpme (Balcan Soğan, Yaprak Sarma, Kuru Patlıcan Dolma, Çağla Dövmesi) Otlu Pide(Ispanak, Ebe Gümeci, Pazı, Taze Soğan, Dereotu, Maydanoz, Yumurta) Ağa Kebap, Nohutlu Pilav, Çömlek Yoğurdu, Ballı Cevizli Tahinli Pide olacak.

Pamukkale-Sifali-Su

Gezgindamaklar ile Bir Başka Bahar Suyun Mucizesi Pamukkale turu 22-24 Nisan 2016 tarihlerinde 2 gece 3 gün düzenleniyor. Sadece 20 gezginin katılabileceği, sıra dışı menülerle kahvaltı ve yemeklerin de dahil olduğu bu paket programın ücreti 880 TL’den başlıyor. Detaylı bilgi için GezginDamaklar’a ulaşmak gerekiyor.

Anadolu’nun şifalı sularının hayat verdiği Pamukkale’yi şimdi keşfetme zamanı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here