Ana sayfa Türkiye İstanbul The Marmara ile Huzurlu Tatil Ayrıcalığı

The Marmara ile Huzurlu Tatil Ayrıcalığı

3335
0

İstanbul, iki kıtayı omuzlarına almış, içine köklü bir tarih, doğal güzellikler ve farklı renkler katmış, yedi tepeli eşsiz şehir. Boğazın mavi bir kurdele gibi Avrupayı, Asyadan ayırması bu şehri daha da etkileyici bir hale getiriyor tabi. İstanbul’un tarihi üç yüz bin yıl öncesine kadar dayanmakta, bu süre içinde birbirinden farklı uygarlıklara ve kültürlere ev sahipliği yapmış ve ortaya rengarenk bir mozaik çıkarmış, bu mistik şehir. İstanbul’da her an bir kapının arkasından, bir köşeden binlerce yıl öncesine ait bir heykel veya bir kalıntı görmeniz sizi şaşırtmasın.

Taksim-Istanbul

Camilerin oluşturduğu silüet tarihi yarım adadan yükselerek her gün güneş ve ay birbirini uğurlarken şehri selamlıyor, içine girdiğinizde ise dar ara sokaklarının kenarına dizilmiş ahşap evler, güneye doğru ilerlediğinizde marmara denizinin usulca dalgalanan mavi suları, Eminönün’de uçan martılar, köprüde balık tutan balıkçılar. Kuzeyinde Haliç’in zarif kıvrımı ve ışıkların neredeyse hiç sönmediği her daim parlayan Beyoğlu size bir masaldaymışsınız hissi yaşatabilir.

Beyoğlu için İstanbul’un kalbi dersek yanlış olmaz heralde. Bu sebeple Taksim Otelleri her zaman konaklamada önemli bir yer olmuştur. Bu semt İstanbul’un en eski semtlerinden biri olmasının dışında, aynı zamanda en canlı ve dinamik semti. Her saati hareketli, aslında her daim yapacak bir aktivite bulmanız kaçınılmaz. İsterseniz müze veya sergi gezebilir, ister alışveriş yapabilir ya da bir cafe veya restoranda oturup yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

The-Marmara-Taksim

Taksim‘de sıkılmanıza ihtimal yok. Bu semtin bu denli hareketli olmasının nedenlerinden bir diğeri de şüphesiz ulaşım ağının çok çeşitli ve tüm gün kullanabilceğiniz alternatiflerin olması. Tramvay, otobüs, metro, tünel ve dolmuş gibi toplu taşıma araçları sayesinde şehrin bir ucundan bir ucuna gitmeniz oldukça kolay ve rahat. The Marmara Taksim mükemmel manzarasıyla işte bu ulaşım ağının tam ortasına yerleşmiş.

Tabi otelden çıkmak istemeyeceğiniz zamanlarda olabilir fakat bu canınızı sıkmasın The Marmara Taksim size otel içinde yapılacak bir çok alternatif sunuyor. İsterseniz en üst katta bulunan spor salonunda panoromik İstanbul manzarasına karşı sporunuzu yapabilirsiniz. Büyük ihtimalle daha önce bu kadar güzel manzaraya karşı spor yapmamışsınızdır. Tatilde spor yapmam veya sporumu yaptım hepsi bu kadar mı derseniz başka keyifli alternatifleriniz de var.

Turk-Hamami

Bunlardan biri ise; Türk Hamamı.  İstanbul otelleri içerisinde dikkat çeken hizmetler sunan The Marmara Taksim, sizi Osmanlı zamanına götürecek şekilde dekore edilmiş iç mekanıyla, sizlere müthiş bir hamam sefası sunuyor. Çeşmelerden akan sıcacık sular ve içerideki buhar sizi rahatlatacak arkasından gelen kese ile de bir süre kendinize dokunmdan edemeyeceksiniz. Zaten Türkiye’ye gelip hamama girmeden bitirilmiş bir gezi eksik kalmış demektir. The Marmara Taksim’in size sunduğu aktiviteler bunlarla sınırlı değil elbette isterseniz saunaya girip ter atabilir, sonrasında da jakuziye geçerek kendinize keyifli dakikalar yaşatabilirsiniz.

Sizde yoğun, stresli hayatınızdan bunaldıysanız ve değişiklik arıyorsanız The Marmara Taksim Oteli tam da size göre. The Marmara Taksim, eşsiz manzarası ve konforuyla ihtiyacınız olan her şeyi sizlere sunuyor. Tüm detaylar için The Marmara Taksim’in web sitesini ziyaret edin taksim.themarmarahotels.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here