Ana sayfa Türkiye Taşkonaklar Butik Otel, Kapadokya

Taşkonaklar Butik Otel, Kapadokya

2586
0

Kapadokya’nın en güzel vadilerinden Güvercinlik Vadisi‘nin batı tarafında, görkemli bir yerde bulunan Taşkonaklar Butik Otel, elle oyulmuş kayaların hem içinde hem üzerinde uzayan, nefis mimariye ve dekorasyona sahip samimi odalarıyla misafirlerini ağırlıyor.

Kapadokya seyahatimde 2 gün konaklama fırsatı bulduğum Taşkonaklar Cave Hotel’den gerçekten zor oldu. Nefis manzarası, ilgin dokusu ve ambiyansı, harikulade mimarisi ile skünet ve huzur dolu bir konaklama oldu benim için.

Taskonaklar-Uchisar

Sıklıkla aktardığım gibi Kapadokya otelleri bildiğimiz otel deneyimin ötesinde bir konaklama deneyimi sunuyor bizlere. Yüz milyonlarca yılın yarattığı benzersiz coğrafyanın içerisindeki, nefis mimari ve atmosfere sahip, benzersiz odalarda konaklamanın tarifi imkansız.

Taşkonaklar, titiz bir restorasyon çalışmasıyla tamamen elle yontulan binlerce taşla restore edilmiş. Daha önceden kullanılan konaklama mekânları, mağaralar ve tarihi evlerden oluşan kalıntılar restore edilerek üzerine kurulmuş. 7 tarihi konak ve eski mağara evlerin yıllarca süren titiz yenilemesiyle hayata geçirilmiş. İnşaat sırasında her bir taş, tandırlık, şömine, kemer korunarak odaların geçmiş özellikleri bugünlere taşınmış.

Kapadokya-Taskonaklar-Hotel

Birbirinden tamamen farklı 24 odanın kimileri ufak müdahaleler dışında orijinal görüntüsünü birebir korurken, bazıları da tamamen el işçiliğiyle yörenin doğasına saygı duyularak şekillendirilmiş.

Odalar rafine antikalarla, özel yapım aksesuar ve mobilyalarla döşenmiş. Mekânların insanı rahatlatan bir sadeliği, güzelliği, hoşluğu hemen girdiğinizde hissediliyor. Asmalı Suit, Güvercinli Suit, Mavili Suit gibi odalar, Anadolu’nun ahşabıyla ve ince süslemeleriyle karşılıyor. Kullanacağınız dolapların kapısına dokunduğunuzda; dokunduğunuzun sadece bir ahşap dolap değil, bir tarih olduğunu hissettiriyor size.

Kapadokya-Taskonaklar-Otel

Hep derim, biz hem otelcilikte, hem otel ikramlarında benzersiz seçenekler sunuyoruz. Özellikle butik oteller bu konuda 5 yıldızlı otelleri bile sollayabiliyor. Dokusu, mimarisi, konumu kadar Taşkonaklar Kapadokya Otelleri’in kahvaltısı da enfes.

Ev yapımı reçeller, yine hünerli ellerden çıkmış börekler ve çörekler enfes! Yöresel lezzetlerinde sunulduğu açık büfe kahvaltı seçenekleri abartısız, ama her bir lokması leziz ve unutulmaz. Şahsen o manzaraya karşı, o dokunun içerisinde ne tatarsam leziz gelir bana.

Taşkonaklar Adres: Gedik Sok. No: 8 Uçhisar, Nevşehir | Telefon: 0384 219 30 01 | www.taskonaklar.com

Rezervasyon ve fiyat bilgisi için tıklayın.

Taskonaklar-Cave-Hotel

Taşkonaklar Cave Otel’e Nasıl Gidilir

Taşkonaklar Cave Hotel, Kapadokya’nın tam kalbinde yer alan Uçhisar’da yer alıyor ve burası Nevşehir ve Göreme‘ye 6km; Ürgüp ve Avanos’a ise 10 km uzaklıkta. Nevşehir Havalimaı-Uçhisar arası sadece 35 dakika; Kayseri Havalimanı’ından ise ulaşmak 60 dakika sürüyor.

Uçhisar, Kapadokya’nın son zamanlarda en popüler yeri. Yeni güzel oteller hep burada açılıyor. Giderseniz eğer konaklama için bu bölgeyi de listenize almayı unutmayın. kucukoteller.com.tr sitesinde Kapadokya’nın en iyi otellerini inceleyebilirsiniz dilerseniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here