Ana sayfa Seyahat Rehberi Ucuz Uçak Bileti Bulma Yöntemleri

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yöntemleri

4499
3

Hayatımızın çoğu zamanını bir şeyler için çabalayarak ve para kazanmaya çalışarak geçiriyoruz. Peki neden? Sadece tüm sıkıntılarımızı unutturacak bir tatil geçirmek istediğimiz için! Çünkü hayat; tatiller olmadan ve yeni yerler görmeden neye yarar ki?

Hangi mevsim olursa olsun, tatil planı yapanların akıllarında tek bir konu var! Ucuz uçak bileti nasıl bulurum? Çünkü trenle yolculuk yapmak keyifli olsa da yorucu, otobüsle yolculuk yapmak ise her yerinizin tutulma olasılığını arttırıyor. Uzun cruise yolculukları da tatilinizden koca bir günü sizden çalıyor. Tatilden sonra dinlenmek için yeni bir tatile daha ihtiyaç duymamak için uçak yolculuğu yapmanız unutulmaz bir tatil geçirebilmek için ilk adımı oluşturuyor.

Bu aşamada size En Ucuz Uçak Bileti seçeneklerinden sizin için en uygun tarihi ve fiyatı seçmek kalıyor. Unutmayın ki; tatillerden daha güzel bir şey varsa, o da ucuz uçak bileti ile başlayan tatillerdir.

Ucak-Bileti-Bulmak

İnternetin yaygın olmadığı ve bu kadar çok ucuz fiyatlar sunan havayolu şirketleri yokken, ucuz bilet bulmak daha çok son dakikada satın almka üzerine kuruluydu. Artık son dakika bilet bulmak o kadar önemli hale geldi ve insanlar bulabildikleri biletlere öyle astronomik fiyatlar ödemeyi gözden çıkarıyorlar ki bu sistem çoktan kullanımdan kalktı. Havayolu bilet satışlarını inceleyen bir araştırma, bilet ücretlerinin uçuş zamanından 6 hafta önce ortalama fiyatların altına düştüğünü raporluyor. Yani kesinleşmiş bir seyahatiniz varsa 40 gün öncesinden biletinizi almaya bakın.

Son dakika uçuş fırsatlarını bulmak zor olsa da nereye bakacağınızı iyi bilirseniz hala bulabilirsiniz. Mesela tercih ettiğiniz bir kaç hava yolunun sitesini ziyaret edip, e-bültenlerine mutlaka üye olun. Böylelikle  gelen kutunuz kısa bir süre içinde; açılan yeni rotalar için uygulanan promosyon uçuşları, indirimler ve daha da önemlisi son dakika uçuşları için uygulanan düşük fiyat duyuruları ile dolacaktır. Özellikle Salı günleri ucuz uçak bileti yakalamak için en uygun gün olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Çoğu havayolu firması hafta sonu uçuşlarının dolu olup olmadığını kontrol ederler ve eğer hala çok sayıda satılamamış boş koltukları varsa, bunları doldurmak için uçak bileti fiyatlarında indirime gidip,öncelikle bunu e-bülten üyelerine Salı günleri gönderirler. Bunun nedeninin, havayolu şirketlerinin indirimlerini Pazartesi akşamları başlatmalarıyla, ortaya çıkan rekabet sonucunda,  Salı günü saat 15.00 civarı en düşük fiyatların belirlenmesi olduğu söylenebilir.

İndirimli uçak biletlerimizden yararlanmak için; uçak bileti rezervasyonunuzu erken yapınız.  Çünkü havayolları sadece sınırlı sayıdaki koltukları düşük ücretten satıp,indirimli fiyattan satışa sunulan koltuklar tükendikten sonra fiyat artacaktır.

KolayYolculuk.com tatilini hayatlarının bir parçası haline getirenlerin vazgeçilmez sitesi! Siz de hayatın yorucu stresinden uzaklaşmak ve sevdiklerinizle birlikte keyifli bir tatil geçirebilmek için en ucuz uçak bileti seçeneklerine KolayYolculuk farkıyla kavuşun! Dünyanın her noktası için uçak bileti bulabileceğiniz yeni seyahat dostunuz ile kolayca uçak bileti bulabilir, hayallerinizi süsleyen şehirlere en hesaplı şekilde ulaşabilirsiniz.

Göz At: En Ucuz Uçak Bileti nasıl Alınır?

Ucuz uçak bileti bulmak için püf noktaları aklınızdan çıkarmayın! Paranız cüzdanınızda kalsın ve bunu seyahatinizi daha keyifli geçirmek için harcayın. Hayat, gezince güzel!

3 YORUMLAR

  1. missbilet.com sitesini önerebilirim. Hem uygun hem kaliteli. En büyük havayolu şirketleriyle çalışıyolar.
    İyi Seyahatler…

  2. Havayollarının eposta listelerine üye olun derim. kampanyalar ilk buradan duyruluyor. Yine uçak bileti arama motorları kullanın skyscanner ve momondo en iyisi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here