Ana sayfa Güncel Yağmurlu Havalarda tatile Çıkmak Sizin İçin Eziyet Olmasın!

Yağmurlu Havalarda tatile Çıkmak Sizin İçin Eziyet Olmasın!

1024
0
PAYLAŞ

Mevsim tatil mevsimi ve hala süren yağışlar yüzünden belki de bir çoğumuz yola çıkmaya korkuyoruz.  Bazılarımız lastik kesitlerine güvenmektedir. Fakat bilinenin aksine lastiklerimizin kesiti ne kadar geniş olursa o kadar güvendeyim bilinci her zaman doğru olmayabiliyor. Hatta yağmur yağdığında, GENİŞ BİR LASTİK DAR BİR LASTİĞE GÖRE İKİ KAT DAHA FAZLA SU TAHLİYE EDİYOR.

Islak yolda yol tutuşu riski oldukça düşük olsa da, kazaların yaklaşık %1 oranından sorumludur. Gerek aile arabası gerekse bir spor otomobil kullanıyor olun, hakimiyete ve emniyet açısından huzura ihtiyaç duyarsınız. Geniş lastikler, zeminle daha fazla temas yüzeyine sahiptirler. Bu nedenle, geniş lastikler yolu sıkı bir şekilde kavramak için dar lastiklere göre daha fazla su tahliyesinde bulunurlar.

Aynı zamanda, şehir içinde kullanım lastiklerin otoyolda kullanımından 2 kat daha hızlı aşınmasına neden olur: Yol tutuş performansı, lastiklerin kullanım ömrü pahasına elde edilmemelidir.

ŞEHİR İÇİ SÜRÜŞLER OTOYOLA GÖRE LASTİKLERİ 2 KAT DAHA HIZLI YIPRATIR.

Şehir içinde lastikler daha çabuk yıpranır, çünkü daha sık ve daha sert fren yapma ve hızlanma nedeniyle lastikler daha fazla iş yapmaktadır. Aynı zamanda, kazaların %60’ı şehir içinde düşük hızlarda meydana gelmektedir. Dolayısıyla güvenliğinizi tehlikeye atmadan daha uzun dayanabilen lastiklere gereksiniminiz bulunmaktadır.

Uzun ömürlülük ve güvenlik iki zıt performans faktörüdür. Gelişen teknoloji sayesinde, birçok performans faktörünün tek lastikte bir araya geldiği lastikler başarıyla üretilebilmektedir. Anti Surf sistemi ile yeni nesil Çevre Dostu Güç Bileşeni kauçuk formülünü birleştiren iyileştirilmiş bir profil, ıslak zeminde güvenlik ve uzun ömür açısından optimize eder.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here