Ana sayfa Seyahat Rehberi Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası

Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası

5074
3

Türkiye’nin birçok şehrine düzenli uçuşların artmasıyla birlikte uçakla seyahatler yaygınlaştı. Şehirlerarası yolculuklarda uçağı tercih edenlerin sayısı katlanarak büyüyor. Yurt içi uçak bileti arayanlar uçak bileti fiyatlarından şikayet ediyor. Yurt içi ucuz uçak bileti almanın püf noktalarına göz gezdirerek uygun uçak bileti bulmak mümkün.

yurtiçi uçak bileti

Yurt İçi Uçak Bileti Almanın 5 Püf Noktası

1. Hava yolu firmasının sistemine üye olun

Yurt içi hatlarda sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin kampanyalarını öğrenmenin en kolay yolu, bu şirketlerin mail listesine dahil olmak. Sisteme dahil olanlar, firmanın kampanyalarından öncelikli olarak haberdar olabiliyor. Ayrıca dönemsel olarak sadece üyelere yönelik gerçekleşen kampanyalardan yararlanma imkanı da oluyor.

2. Esnek tarihlere göz atın

Uçak bileti aramalarında esnek tarihlere göz atmak, daha uygun fiyatlı bilet bulmaya yardımcı oluyor. Seyahat tarihinizi kendinizin belirleyeceği bir durum varsa alternatif tarihleri sorgulatarak daha ucuz olan günlerde yolculuk yapabilirsiniz. Hafta içi günlerin daha uygun olduğunu hatırlatmakta yarar var.

3. İndirimli yaş ve meslek gruplarına bakın

Bazı hava yolu şirketleri yaş gruplarına ya da mesleklere özel tarife ve indirim uyguluyor. 25 yaş altı genç, 60 yaş üstü yaşlı, 12 yaş altı kategorisi çocuk, aynı soyadı taşıyan birden fazla yolcu ise aile indiriminden yararlanabiliyor. Öğretmen, gazeteci ve öğrencilere özel indirim yapan firmalar bulunuyor. Ayrıca üyelik sistemi bulunan bazı hava yolu şirketleri doğum gününde uçmak isteyen müşterilerine indirim sağlıyor.

4. Aktarmalı biletleri karşılaştırın

Bazı hatlarda yoğunluk ya da başka sebeplerden dolayı fiyatlar bir anda yükselebiliyor. Böyle durumlarda gidilecek destinasyona aktarmalı ulaşım seçeneklerine bakmak gerekiyor. Bu şekilde fazladan birkaç saatlik yolculukla daha uygun fiyatlarla uçmak ve tasarruf etmek mümkün.

5. Gidiş-dönüş bilet alın

Seyahate gidilecek noktaya karar verdikten sonra uçak biletini gidiş-dönüş almak avantaj sağlıyor. İnternetten bilet alımlarında ödenen hizmet bedeli tek yön bilet için de gidiş-dönüş bilet için de standart. Dolayısıyla ayrı zamanlarda tek yönlü 2 bilet almak yerine, gidiş dönüş biletini aynı anda almak fazladan ödenecek parayı cepte tutuyor.

Göz at:

Avrupa’da Düşük Bütçeli Seyahat İçin 6 İpucu

Yurt içi uçak bileti arayanların en büyük isteği uygun fiyatlı bilet bulmak. Bilet araştırırken püf noktalara dikkat etmek bütçeden tasarruf yapmaya yardımcı oluyor.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here